Ryczące Dwudziestki: [zespół, kariera, piosenki, Instagram]

20 maja 2022
Przez: : KS

Ryczące Dwudziestki to zespół muzyczny, który zdobył serca słuchaczy zwłaszcza fanów muzyki typu szanty. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto wchodzi w jego skład, jakie są najpopularniejsze utwory oraz co jeszcze wiadomo na ich temat, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Ryczące Dwudziestki: zespół

Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się kilku informacji o zespole szanty. Mianowicie, grupa wokalno-instrumentalna powstała w 1983 roku, a więc na Polsce estradzie występuje już od 39. lat. Założyło go grupa znajomych – harcerzy.

Niewątpliwie, wiele osób zastanawia się, skąd wzięła się nazwa zespołu. Otóż, Ryczące Dwudziestki to nawiązanie ryczących czterdziestek – pasa wód oceanicznych. Natomiast liczba zawarta w nazwie to odniesienie do ówczesnego wieku, w którym byli jego założyciele.

Na chwilę obecną, w skład zespołu wchodzą Andrzej Grzela, Wojciech Dudziński, Andrzej Marciniec oraz Bogdan Kuśka. Do 2009 roku należał do niego również Janusz Olszówka, którego zastąpił Łukasz Drzewiecki.

Lider zespołu Andrzej Grzela w trakcie jednego z koncertów w 2015 roku doznał udaru. Pozostali członkowie grupy oraz jej fani zrobili wiele, by pomóc mu w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Ryczące 20
Ryczące Dwudziestki

Zobacz także: Co wiemy o Michale Milowiczu?

Ryczące Dwudziestki: kariera

Zespół muzyczno-instrumentalny wykonuje zwłaszcza gatunki folk oraz szanty. Grupa wypracowała nowy styl, w którym występuje rozkład partii wokalnych na różne barwy głosu.

Na przestrzeni lat, grupa miała okazję współpracować także z innymi muzykami. Dotyczy to również innych zespołów, które wykonują te same lub podobne gatunki muzyczne.

Do tej pory zespół koncertował nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Między innymi, zaprezentowali się przed słuchaczami w Holandii, Niemczech, Norwegii, a nawet Stany Zjednoczone.

Wykonują utwory takie jak: Hiszpańskie Dziewczyny, Jasnowłosa, Few Days oraz Nie pamiętam.

Ryczące 20
Zespół Ryczące Dwudziestki podczas koncertu

Ryczące Dwudziestki: Instagram

Okazuje się, że grupa wykonująca szanty nie prowadzi swojego profilu na Instagramie. Mimo to, możemy znaleźć tam ich zdjęcia z innymi artystami, a także fanami zespołu.

źródło: Youtube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej