Sam Ryder: [wiek, Eurowizja, piosenka, Instagram]

9 maja 2022
Przez: : KS

Sam Ryder to wokalista z Wielkiej Brytanii, który w tym roku będzie reprezentował swój kraj podczas konkursu muzycznego Eurowizja 2022. Nie da się ukryć, że wielu ekspertów stawia go w roli faworyta. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Sam Ryder: wiek

Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się, że wokalista urodził się 25 czerwca 1989 roku. Wiadomo również, że pochodzi z Maldon. Mężczyzna zaczął swoją przygodę z muzyką jeszcze jako dziecko. W tym czasie, zainspirował się występem na żywo jednego z kanadyjskich zespołów muzycznych. Sam uczył się również gry na gitarze. Do tego z kolei zainspirował go fiński zespół Lordi, który w 2006 roku wygrał Eurowizję.

Reprezentant Wielkie Brytanii na konkursie Eurowizji 2022 jest również osobowością medialna i influencerem. Dużo czas poświęcił współpracy z zespołami muzycznymi. Co ciekawe, kiedyś mieszkał na Hawajach, a także prowadził wegańską kawiarnię. Od wielu lat pozostaje w związku ze swoją partnerką Lois.

Sam Ryder Eurowizja
Sam Ryder

Zobacz także: Co wiemy o Cornelii Jakobs – reprezentantce Szwecji na Eurowizji 2022?

Sam Ryder: Eurowizja

Ryder na przestrzeni lat współpracował z różnymi zespołami muzycznymi. Okazuje się, że do rozgłosu jego solowej działalności przyczynił się serwis TikTok. To właśnie tam zaczął publikować covery znanych piosenek. Do takich kroków skłonił go wybuch pandemii, która objęła cały świat. Szerokie grono fanów na tej platformie przyczyniło się do zwrócenia na niego uwagi agencji.

Na początku 2022 roku Wielka Brytania ogłosiła, że to właśnie Ryder będzie reprezentować ją podczas konkursu piosenki Eurowizji. To pierwsza tak ważna rywalizacja dla wokalisty w jego karierze muzycznej. Oprócz tego, to niewątpliwie duże wyróżnienie dla artysty.

Artysta Wielką Brytanię będzie reprezentował z utworem Space Man. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie.

Sam Ryder: Instagram

Profil reprezentanta Wielkiej Brytanii podczas konkursu Eurowizji 2022 znajdziemy pod nazwą @samhairwolfryder. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 3,7 miliona użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz