Serialowa Paździochowa spotkała Marzenę Kipiel-Sztukę dzień przed śmiercią . Mówi o przyczynie zgonu…

10 czerwca 2024
Przez: : W.M.

Renata Pałys, która przez lata grała z Marzeną Kipiel-Sztuką w serialu “Świat według Kiepskich”, w niedzielę przekazała informację o śmierci aktorki. Teraz serialowa Paździochowa przyznała, że widziała Kipiel-Sztukę dzień przed tym, jak zmarła.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka, gwiazda serialu “Świat według Kiepskich”. Aktorka, znana z roli Halinki Kiepskiej, odeszła w niedzielę, 9 czerwca. Smutną informację przekazała publicznie jej koleżanka z planu, Renata Pałys.

Marzena Kipiel-Sztuka była ulubienicą widzów, którzy przez lata śledzili jej losy w roli żony głównego bohatera w jednym z najdłużej emitowanych i najpopularniejszych polskich seriali komediowych “Świat według Kiepskich”. Jej talent, charakterystyczna gra i ciepło, które wnosiła w postać Halinki, zjednały jej sympatię fanów na całym kraju.

Renata Pałys w emocjonalnym wpisie na swoim profilu społecznościowym podzieliła się tą trudną wiadomością, zaznaczając, że Kipiel-Sztuka zmarła po długiej i ciężkiej chorobie.

“Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka” – napisała Pałys

Renata Pałys mówi o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki

Nie da się ukryć, że informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki była ogromnym zaskoczeniem dla wielu osób. Aktorka zmarła w wieku zaledwie 58 lat. Dopiero po jej śmierci wyszło na jaw, że serialowa Halinka Kiepska od dłuższego czasu miała problemy zdrowotne, jednak nie przekazano, jaka była przyczyna śmierci aktorki.
Renata Pałys, która jako pierwsza przekazała, że Marzena Kiepiel-Sztuka nie żyje, przyznała w rozmowie Supeexpressem, że jej śmierć nie była nagła.

“To nie była nagła śmierć” — informuje Pałys

Jak przyznała aktorka, która przez wiele lat wcielała się w postać Heleny Paździochowej, przekazała, że Kipiel-Sztuka nie chciała mówić o swojej chorobie. Jak przyznała, powodem jej śmierci była przewlekła choroba, jednak nie zdradziła szczegółów.

“Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. […] Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna” — dodała w rozmowie “Super Expressem”

Pałys spotkała się z Kipiel-Sztuką na dzień przed jej śmiercią i wspomina, że stan zdrowia Marzeny wskazywał na to, że może nie mieć już wiele czasu. Aktorka w innym wywiadzie przekazała także, że zmarła aktorka pochowana zostanie w swoim rodzinnym mieście, czyli Legnicy, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb.

“Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana. We wtorek będzie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb.

Zobacz także: Klątwa nad “Światem według Kiepskich”?! Tych aktorów już z nami nie ma…

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej