Połącz się z nami

Serigne Ousmane Dia: [wiek, Bombardier, KSW, Instagram]

Bombardier

Opisy gwiazd

Serigne Ousmane Dia: [wiek, Bombardier, KSW, Instagram]

Serigne Ousmane Dia, większej liczbie miłośników sztuk walki jest znany dużo bardziej jako Bombardier. Nie da się ukryć, że ogromne wrażenie może robić sam wygląd sportowca. Sprawdźmy, co wiadomo o jego dotychczasowej karierze!

Bombardier: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Serigne Ousmane Dia pochodzi z Senegalu, a konkretnie Mbour. Wiadomo także, że urodził się 1 października 1976 roku. W związku z tym, aktualnie ma 45 lat. Stamtąd dowiadujemy się także, że mierzy aż 198 cm, natomiast jego waga oscyluje wokół 150 kg.

Co ciekawe, w przeszłości Senegalczyk był rybakiem. Jednakże, brał udział w nabrzeżnych sesjach zapaśniczych. Jego sylwetka i dobra technika pozwalały mu na odnoszenie sukcesów. Okazał się niemal niezwyciężony, a pojedynki z nawet najlepszymi zawodnikami nie stanowiły się dla niego problemu.

Bombardier KSW
Bombardier

Zobacz także: Co wiemy o Bruno Santosie zawodniku KSW?

Serigne Ousmane Dia : kariera

Serigne Ousmane Dia w mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2018 roku. Już podczas pierwszej walki pokonał swojego przeciwnika w pierwszej rundzie. Dwa lata później, jego walka o pas mistrzowski miała taki sam przebieg. W obu organizacjach udało mu się go zdobyć.

Bombardier: KSW

Debiut Serigne Ousmane Dii w najlepszej federacji mieszanych sztuk walki KSW miał zadebiutować w marcu 2021 roku. Wtedy miał zmierzyć się w oktagonie z Mariuszem Pudzianowskim. Jednakże, ostatecznie ich pojedynek się nie odbył, ponieważ Senegalczyk doznał ataku wyrostka robaczkowego.

Jak się okazuje, nic straconego, ponieważ Pudzian i Bombardier spotkają się w oktagonie już podczas KSW 64. Gala z ich udziałem odbędzie się 23 października 2021 roku na Atlas Arenie w Łodzi.

Niewątpliwie, starcie Senegalczyka z Polakiem może być jedną z najbardziej spektakularnych walk w historii Konfrontacji Sztuk Walki.

Serigne Ousmane Dia: Instagram

Profil Bombardiera na Instagramie możemy znaleźć pod nazwą @bombardier_officiel. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 12 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry