Połącz się z nami

Sławomir Fabicki: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Opisy gwiazd

Sławomir Fabicki: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Sławomir Fabicki to jeden z twórców filmowych, którzy w tym roku mają okazję sięgnąć po statuetkę Orły. Niewątpliwie, jego talent jest niezaprzeczalne, jedna, czy uda mu się pokonać konkurencje i sięgnąć po nagrodę? Sprawdźmy, co wiadomo o jego dotychczasowej karierze, a  także życiu prywatnym!

Sławomir Fabicki: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Fabicki urodził się 5 kwietnia 1970 roku. Co za tym idzie, nietrudno obliczyć, że na chwilę obecną ma 51 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Warszawy. Okazuje się, że zanim zdecydował się na karierę w branży filmowej, przez jakiś czas swoją przyszłość związaną z matematyką, biorąc przykład z najbliższej rodziny. Ostatecznie jednak ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jednakże, tam udało mu się dostać dopiero za czwartym razem. W międzyczasie na studium scenariuszowe. Prywatnie jest mężem pisarki i scenarzystki Joanny Fabickiej, z którą ma dwie córki.

Zobacz także: Co wiemy o Macieju Migasie?

Sławomir Fabicki: kariera

Nie da się ukryć, że talent polskiego reżysera wrażenie na krytykach i ekspertach zaczął robić niemalże od początku jego przygody z filmem. Mianowicie, został nawet nominowany do studenckiej nagrody Oscar w kategorii film zagraniczny. To tylko jedno z wyróżnień, jakich doczekał się podczas trwania kariery. Prze pewien czas najlepiej odnajdował się w tematyce o ludziach odrzuconych. Jest reżyserem filmów takich jak Męska sprawa, Miłość oraz Z odzysku. Współpracuje również przy produkcji seriali telewizyjnych.

Sławomir Fabicki: Orły 2021

Okazuje się, że serial Szadź, którego jest współtwórcą uzyskał nominacje do nagrody Orły 2021. Z innymi produkcjami będzie rywalizował w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny. O tym, czy uda mu się wygrać statuetkę dowiemy się podczas gali finałowej 21 czerwca 2021 roku!

Serial Szadź, którego reżyserem jest Fabicki zdobył nominację do nagrody Orły 2021

Sławomir Fabicki: Instagram

Udało nam się dotrzeć do informacji, że reżyser powadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @slawomirfabicki.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry