“Squid Game”: Dla twórcy praca nad serialem była okropnie stresująca. Poniósł przykre konsekwencje…

16 października 2021
Przez: : M.J

Serial, który jakiś czas temu pojawił się na platformie Netflix bije rekordy oglądalności. Koreańska produkcja podbiła serca widzów, jednak nie da się ukryć, że zobaczymy w niej sporo brutalności. Teraz w jednym z wywiadów pomysłodawca Squid Game zdradził, że pracę nad serialem przypłacił zdrowiem.

O czym jest serial Netflixa?

Południowokoreański serial szturmem podbił platformę Netflix. Opowiada o grupie 456 śmiałków, którzy zdołowani swoim codziennym życiem decydują się wziąć udział w tajemniczej grze. Kiedy w końcu docierają na miejsce rozgrywki okazuje się, że niewinne gry dla dzieci przeradzają się w krwawą jatkę. Trzeba przyznać, że serial jest brutalny, jednak ma w sobie ważne przesłanie.

Zobacz także: Squid Game doczeka się drugiego sezonu?

Squid Game
Squid Game.

Twórcą koreańskiego serialu jest Hwang Dong-hyuk. Był on zarówno pomysłodawcą, sam napisał scenariusz oraz wyreżyserował 9 odcinków, co jak się okazuje, było dla niego bardzo wyczerpujące. Teraz w wywiadzie dla Hollywood Reporter zdradził, jak odbiło się to na jego zdrowiu.

Wywiad z twórcą Squid Game

Hwang Dong-hyuk podkreślił, że praca nad serialem odbiła się na jego zdrowiu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym:

“To był 9-odcinkowy serial i byłem jedyną osobą, która pisała scenariusze i reżyserowała całość. Było to naprawdę wymagające zadanie – fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Ta historia nie ma najprostszego konceptu, więc w trakcie realizacji przychodziły mi do głowy nowe pomysły albo dostrzegałem niedociągnięcia, które moim zdaniem należało poprawić, więc tak naprawdę poprawiałem scenariusze, jednocześnie kręcąc cały serial”

Jak również dodał, stres podczas nagrywania serialu był dla niego tak ogromny, że stracił sześć zębów:

“Mierzyłem się z ogromnym stresem, który doprowadził do tego, że straciłem sześć zębów podczas produkcji, o czym wspominałem w kilku innych wywiadach”.

Praca nad pierwszą częścią serialu była dla jego twórcy na tyle wyczerpująca, że nadal nie wiadomo, czy widzowie doczekają się 2. sezonu. Choć samemu twórcy nie brakuje pomysłów, a platforma Netflix również podkreśla, że zależy jej na kontynuacji, to wszystko wskazuje na to, że fani Squid Game będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także: Odeszła kolejna gwiazda serialu Świat Według Kiepskich. Cios dla fanów…

Chcielibyście zobaczyć 2. sezon Squid Game?

Źródło: Hollywood Reporter / Instagram Squid Game

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz