Połącz się z nami

„Świat według kiepskich”: Nie żyje kolejna gwiazda serialu. Wielki cios dla fanów

Zmarła Zofia Bielewicz

News

„Świat według kiepskich”: Nie żyje kolejna gwiazda serialu. Wielki cios dla fanów

Zmarła Zofia Bielewicz. 93-letnia aktorka, która od lat związana była z opolską sceną teatralną, często pojawiała się w znanych widzom produkcjach telewizyjnych. Kolejna aktorka z serialu Świat według Kiepskich nie żyje.

Nie zyje Zofia Bielewicz
Zofia Bielewicz zmarła w wieku 93 lat

Świat według Kiepskich jest jednym z najbardziej lubianych seriali emitowanych na antenie stacji Polsat. Produkcja, w której od lat w tytułową postać Kiepskiego wciela się Andrzej Grabowski, przyciąga przed ekrany wielu widzów.

W październiku ubiegłego roku na fanów serialu czekały pierwsze druzgocące informacje. Aktor Dariusz Gnatowski, który przez lata wcielał się w serialowego Boczka, zmarł niespodziewanie w wieku 59 lat. W lutym 2021 media poinformowały o śmierci kolejnej gwiazdy serialu Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Mariana Paździocha. W połowie maja zmarł wybitny aktor Ferdynand Matysik, który również związany był z serialem Świat według kiepskich.

Zobacz także: Zmarł Ferdynand Matysik.

Kim był Zofia Bielewicz?

O śmierci cenionej aktorki jako pierwszy poinformował w minioną niedzielę Teatr Kochanowskiego w Opolu.

93-letnia Zofia Bielewicz kilka dni temu brała udział w otwarciu nowego sezonu teatralnego.

„Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru” – czytamy

Zofia Bielecka zmarła w wieku 93 lat. Ceniona aktorka ma na swoim koncie ponad 140 ról, w których zagrała. Ostatni raz pojawiła się na scenie w spektaklu Córki powietrza. Sen Balladyny.

Mimo iż dorobek artystyczny Bielewicz jest imponujący, spora część widzów z pewnością zapamięta ją z ról w popularnych produkcjach telewizyjnych tj. Pierwsza miłość czy Świat według Kiepskich. Serial, z którym w związku z niespodziewaną śmiercią w ostatnim czasie pożegnało się kilku aktorów, Zofia Bielecka wcieliła się w rolę Malinowskiej.

źródło: Instagram Teatr Opole/Teatr Kochanowskiego w Opolu/Instagram

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry