Sylwester 2022: Ujawniono zarobki gwiazd! Sylwester w TVP i Polsacie ma kosztować 15 mln złotych!

28 grudnia 2022
Przez: : M.J

Ile zarabiają artyści występujący podczas sylwestra w Telewizji Polskiej i Polsacie? Jak się okazuje, są to niemałe kwoty, a zagraniczne gwiazdy mogą liczyć na gażę, która przekracza milion złotych. Nasi rodzimi artyści również nie mogą narzekać na honoraria, bo jak nieoficjalnie ujawniono, ich budżet znacznie się powiększy. Ile zarobią Beata Kozidrak, Maryla Rodowicz, czy Doda?

Polsat i TVP organizatorami sylwestra 2022

Nie da się ukryć, że organizacja plenerowego sylwestra to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażowane są setki osób. Poszczególne stacje telewizyjne robią wszystko, co w ich mocy, aby przyciągnąć jak najwięcej widzów i zaprosić na scenę największe gwiazdy. Z kolei dla artystów jest to idealna okazja, aby znacznie zwiększyć swój domowy budżet w tak naprawdę kilka minut.

W zeszłym roku na największe honorarium mógł liczyć Jason Derulo, który za swój występ na sylwestrze w Zakopanem miał zainkasować ponad milion złotych (choć TVP oficjalnie nie ujawniła gaży artysty). Nie milkną echa na temat zarobków naszych rodzimych gwiazd. To, na jakie wynagrodzenie może liczyć dana gwiazda zależy od kilku czynników: ile razy pojawi się na scenie, jak daleko mieszka od miejsca imprezy, czy wylansował nowe hity, oraz czy jest znaną gwiazdą, czy dopiero stara się podbić scenę muzyczną.

ZOBACZ TAKŻE: „Sylwester w Polsacie”: Paddy Kelly wystąpi na Sylwestrowej Mocy Przebojów

Managerowie gwiazd niejednokrotnie podkreślali, że sylwestrowa gaża nie idzie w całości do portfela danego artysty. Muszą przez nich zostać opłaceni tancerze, zespół, który pojawi się wraz z nimi na scenie, czy stroje, jakie będą mieli tego dnia na sobie. Na jakie gaże mogą liczyć tegoroczne gwiazdy Sylwestra Marzeń oraz Sylwestrowej Mocy Przebojów?

ZOBACZ TAKŻE: „Sylwester Marzeń”: Mel C jednak nie wystąpi w TVP. Stacja komentuje swoją wtopę!

Ile zarabiają gwiazdy za sylwestrowe koncerty?

Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w mediach gaże gwiazd wyglądają następująco.

  • Maryla Rodowicz (TVP) – w tym roku może liczyć na 150 tys. zł, z czego około 40 tys. ma iść na same stroje.
  • Beata Kozidrak (Polsat) – również ma zarobić około 150 tys. zł.
  • Zenek Martyniuk (TVP) – ok. 100 tys. zł.
  • Doda (Polsat) – może liczyć na honorarium w wysokości 100 tys. zł.
  • Sławomir i Kajra (TVP) – według informacji pojawiających się w mediach również za występ mają otrzymać ok. 100 tys. zł.
  • Cleo (Polsat) – według nieoficjalnego źródła również otrzyma 100 tys. zł.

Warto również dodać, że Telewizja Polska na tegoroczną zabawę sylwestrową w Zakopanem ma przeznaczyć 10 mln zł. Natomiast stacja Polsat 5 mln zł.

Zaskoczeni?

Źródło: wirtualnemedia.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej