„Sylwester TVP”: Po koncercie sylwestrowym nagły wzrost zachorowań na Covid-19. Będą konsekwencje?

11 stycznia 2022
Przez: : W.M.

Huczny sylwester Telewizji Publicznej do dziś szeroko komentowany jest w mediach. Okazuje się, że koncert, na którym pod sceną w Zakopanem pojawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów, ponosi kolejne gorzkie żniwa. W powiecie tatrzańskim odnotowano gwałtowny wzrost chorych na Covid-19.

Koncert sylwestrowy TVP

Nie da się ukryć, że koncert sylwestrowy, który zorganizowała stacji TVP ostatniego dnia grudnia, był spektakularny. Na scenie w Zakopanem pojawiło się wiele gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, które śpiewając swoje największe hity, umilały czas milionowej publiczności przed telewizorami oraz osobom, które postanowiły osobiście pojawić się w Zakopanem.

Pomimo iż organizatorzy, zaznaczyli, aby osoby bawiące się pod sceną stosowały się do przyjętych norm i zasłaniały okolice ust i nosa, a także zachowywały dystans, publiczność świetnie bawiła się, zapominając o panującej na całej świecie pandemii. Co więcej, gdy w pewnym momencie Tomasz Kammel, poprosił ze sceny wszystkie obecne osoby o założenie masek, został wygwizdany.

Sylwester TVP
Sylwester marzeń z TVP 2, widowisko, Polska 2021, reż., SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Sylwester Marzeń a koronawirus

Niedługo po zorganizowaniu hucznego Sylwestra Marzeń z Dwójką, na którym jak widać było w telewizji, bawiły się tysiące osób bez masek, na policję trawiło zawiadomienie w sprawie niestosowania się do restrykcji epidemicznych podczas imprezy.

Zobacz także: Będzie kara dla TVP za koncert Sylwester Marzeń z Dwójką?

Jak się właśnie okazuje, po kilkunastu dniach od koncertu sylwestrowego w okolicach Zakopanego pojawia się coraz więcej osób chorych na koronawirusa.

Dr Jerzy Toczek, który jest koordynator ds. szczepień przeciw Covid-19 w powiecie tatrzańskim w rozmowie z WP stwierdził, że może to być spowodowane pojawieniem się aż tylu osób podczas koncertu stacji TVP.

„Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem. Wzrost infekcji obserwujemy w naszych gabinetach. Jest coraz więcej ludzi gorączkujących, kaszlących, a kiedy wysyłamy ich na testy, wychodzą one pozytywnie” – powiedział dr Jerzy Toczek dla WP

Sylwester Marzen z Dwójką
Sylwester marzeń z TVP 2, widowisko, Polska 2021, reż., SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Zaskoczeni?

źródło: WP/AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej