TVP zapłaci karę za “Sylwestra Marzeń”? Sprawie przygląda się policja!

2 stycznia 2022
Przez: : M.S.

Jak podaje wp.pl, na policję trafiło zawiadomienie w sprawie niestosowania się do restrykcji epidemicznych podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Co grozi stacji TVP?

Sylwester w TVP

Telewizja Polska w tym roku podjęła się organizacji hucznej imprezy sylwestrowej w Zakopanem. Na scenie pojawiło się mnóstwo gwiazd. Jacek Kurski zaprosił do Zakopanego Jasona De Rulo, a oprócz niego widzów bawili min. Maja Hyży, Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, czy Roksana Węgiel. Nie da się ukryć, że koncerty zorganizowane przez stacje yły spektakularne, a publiczność świetnie bawiła się w rytmach muzyki disco.

Pomimo usilnych próśb prowadzących, co do zasłania ust i nosa, osoby uczestniczące w sylwestrowej zabawie nie stosowali się do restrykcji. Co więcej, nie dość, że słowa gospodarzy były bagatelizowane, to w pewnym momencie publiczność zaczęła gwizdać.

Jacek Kurski zapłaci karę za Sylwestra Marzeń?

Następnego dnia na policję trafiło doniesienie, w którym autorzy zwrócili uwagę, że podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem doszło do stworzenia zagrożenie epidemicznego. Stowarzyszenie STOP HEJT oraz Komitet Tworzenia Partii Politycznej Porozumienie Kobiet z siedzibą w Krakowie poinformowali:

“W dniu dzisiejszym złożyliśmy doniesienie na Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie w sprawie wydarzeń w dniu 31 grudnia 2021 roku w Zakopanem. W naszej ocenie w dniu wczorajszym doszło do stworzenia zagrożenia epidemicznego w dość dużych rozmiarach”.

Jaek i Joanna Kurscy na Sylwestra TVP
Joanna Kurska, Jacek Kurski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Według autorów zawiadomienia stacja TVP oraz prezes Jacek Kurski postąpili niezgodnie z art. 165 ust. 1 kk i może grozić im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, gdyż według zawiadamiających spowodowali oni zagrożenie epidemiologiczne i szerzenie się choroby zakaźnej.

Ponadto organizacje zaznaczyły, że konsekwencje powinna ponieść każda osoba biorąca udział, która nie przestrzegała prawa w kwestii zachowania ostrożności w związku z pandemią.

“Każda osoba, która przyczyniła się do tego, że bawiący się w tłumie nie posiadali maseczek ochronnych oraz nie trzymali dystansu społecznego, również powinna ponieść konsekwencje przewidziane prawem. Mając na powyższe, nie wykluczamy, iż złożymy również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez KPP w Zakopanem”

Zobacz także: Maja Hyży potwierdziła ciążę!

Przypomnijmy, że Sylwester z TVP okazał się ogromny sukcesem. Jak poinformował Jacek Kurski, że przed telewizorami zasiadło ok. 6 milionów widzów, natomiast Polsat o północy oglądały 4 miliony.

Źródło: wp.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej