Szokujące wieści! Hitowe seriale znikają z TVP!? “Od stycznia nic nie dostajemy”

11 kwietnia 2024
Przez: : M.J

W telewizji publicznej trwa kolejna fala zmian, która może się odbić na  dotychczasowej ramówce stacji. Od grudnia ubiegłego roku widzowie mogą zauważyć wiele nowości, w tym zaskakujące decyzje personalne i programowe. Teraz gruchnęła wiadomość o dwóch hitowych produkcjach TVP, których emisja stanęła pod znakiem zapytania. Wielu aktorów może zostać bez pracy.

Zmiany w TVP

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian było zastąpienie kultowego programu “Wiadomości” nowym serwisem informacyjnym o nazwie “19:30”. Ta decyzja spotkała się z mieszanymi reakcjami widzów, którzy przyzwyczaili się do dawnej formuły wieczornego przeglądu wydarzeń.

Jednak prawdziwym szokiem dla publiczności okazały się liczne zwolnienia wśród prowadzących programy rozrywkowe. W wyniku tych zmian wszyscy prowadzący “Pytanie na śniadanie” zostali odwołani, a ich miejsca zajęli nowi prezenterzy, co z pewnością odczuwalne jest dla stałych widzów programu.

Niestety, ale wiele wskazuje na to, że TVP znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, co odbija się także na warunkach pracy aktorów. Już od kilku miesięcy dochodzi do opóźnień w wypłacie zarobków dla uczestników czołowych produkcji stacji. Wiadomość ta szczególnie dotkliwie uderzyła w aktorów serialu “Klan”, którzy od stycznia borykają się z problemami z otrzymywaniem wynagrodzenia za swoją pracę.

Nasze wypłaty zawsze wpływały do 10. każdego miesiąca. To ogromna produkcja i nigdy nie było problemów. Niestety od stycznia nic nie dostajemy, wiem, że niektórzy z obsługi wynegocjowali sobie jakiś procent, by mieć na opłaty. Ja nie dostałam nic ani za styczeń, ani za luty”- wyjawiła aktorka z serialu “Klan”.

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda dziś Maciek z “Klanu”? Piotr Swend ma już 35 lat

Leśniczówka znika z TVP?

Najnowsze wieści także wstrząsnęły  środowiskiem filmowym. Bowiem pojawiła się informacja o możliwości zniknięcia z anteny jednego z najpopularniejszych seriali w historii TVP – “Leśniczówki”. Ta produkcja, ciesząca się ogromną popularnością wśród widzów, mogłaby zostać zdjęta z ramówki, co oznaczałoby koniec pracy dla wielu aktorów, którzy brali udział w produkcji.

Niestety, z informacji uzyskanych przez Świat Gwiazd wynika, że ekipa “Leśniczówki” nie otrzymała żadnych konkretnych zapowiedzi co do kontynuacji serialu. Ta niepewność dotycząca przyszłości produkcji jest szczególnie dotkliwa dla aktorów, którzy mają obowiązki finansowe i rodziny do utrzymania.

To dramatyczna sytuacja dla wielu aktorów, zwłaszcza że koszty życia w Polsce wzrastają. Już są podwyżki cen żywności, a za chwilę poszybują ceny za prąd. Wszyscy mamy rodziny i kredyty do spłacenia. Zdjęcia już się kończą i nikt nie wie, czy i kiedy zostaną wznowione” – czytamy na portalu Świat Gwiazd. 

To zdecydowanie nie jest dobra informacja dla widzów tej produkcji, bowiem “Leśniczówka” od lat cieszyła się ogromną popularnością. 

Źródło: Fakt / ŚwiatGwiazd.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej