Szymon Marciniak: [wiek, mecze, żona, dzieci, kariera, Instagram]

16 maja 2022
Przez: : KS

Szymon Marciniak to polski sędzia piłkarski, który jest zaliczany do najlepszych w swoim fachu nie tylko w kraju, ale także zagranicą. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat jego kariery zawodowej, ale także życia prywatnego, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Szymon Marciniak: wiek

Z informacji dostępnych w sieci, możemy dowiedzieć się, że Marciniak urodził się 7 stycznia 1981 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 41 lat. Wiadomo również, że mężczyzna pochodzi z Płocka. Prywatnie jest w związku małżeńskim z Magdaleną, z którą doczekał się córki Natalii i syna Bartosza.

Wielu fanów piłki nożnej zastanawia się również, ile wzrostu ma arbiter. Z informacji do których udało nam się dotrzeć wynika, iż mierzy około 180 cm.

Okazuje się, że na początku swojej przygody z sędziowaniem starał się połączyć z amatorską grą w piłkę nożną. Jednakże, po czterech latach zdecydował, że skupi się jedynie na karierze arbitra. Kurs sędziowski ukończył w wieku 21 lat.

Na przestrzeni lat stał się najwyżej ocenianym sędzią w Polsce w swoim pokoleniu. Miał przyjemność prowadzić najważniejsze mecze na skalę nie tylko krajową, ale także międzynarodową.

Szymon Marciniak kariera
Szymon Marciniak

Zobacz także: Co wiemy o Przemysławie Kolarczyku – zawodniku High League?

Szymon Marciniak: kariera

Marciniak przygodę z sędziowaniem zaczynał od najniższego szczebla rozgrywek. Wraz z upływem czasu zaczął prowadzić coraz ważniejsze mecze. W 2011 roku zadebiutował już w rozrywkach międzynarodowych. Między innymi, był w składzie arbitrów w Lidze Europy, Lidze Mistrzów, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata  oraz Superpuchar Europy.

Polski sędzia prowadził spotkania najlepszych drużyn zarówno z Polski, jak i zagranicy jako arbiter główny. W 2018 roku był pierwszym Polakiem, który poprowadził mecz na mistrzostwach świata od 20 lat.

Szymon Marciniak: Instagram

Okazuje się, że jeden z najbardziej cenionych polskich arbitrów nie udziela się w social mediach. Co za tym idzie, na próżno szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej