T.Love: [członkowie, piosenki, płyty, Instagram]

12 maja 2022
Przez: : KS

T.Love to zespół muzyczny, który na polskiej estradzie zadebiutował wiele lat temu. Na przestrzeni tego czasu, muzycy zdobyli naprawdę szerokie grono odbiorców. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto wchodzi z skład zespołu, jakie są ich najpopularniejsze utwory oraz ile do tej pory wydali płyt, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Zespół T.Love

Z informacji dostępnych w sieci możemy dotrzeć do informacji, kiedy i w jakich okolicznościach powstał zespół. Okazuje się, że na początku, a konkretnie w 1982 roku kiedy powstał, przyjął nazwę Teenage Love Alternative.

Założycielami grupy byli Muniek Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając oraz Jacek Wudecki. Wszyscy byli uczniami tego samego liceum w Częstochowie. Na przestrzeni kolejnych lat, skład zespołu przechodził metamorfozy. Aktualnie, na scenie występują Muniek Staszczyk, Jan Benedek, Jacek Perkowski, Paweł Nazimek oraz Sidney Polak.

Nazwa zespołu, którą posługują się do teraz została ustanowiona w 1986 roku. T.Love występował nie tylko w Polsce, ale także zagranicą.

Zespół T.Love
Zespół T.Love

Zobacz także: Co wiemy o żonie Zenka Martyniuka?

T.Love: kariera

Nie da się ukryć, że początki działania zespołu, ze względu na lata w których powstawał były dość trudne. Między innymi, młodym muzykom zdarzyło się być aresztowanym przez milcję. Co ciekawe, ich pierwsze nagrane utwory ukazywały się jeszcze na kasetach.

Pierwszy utwór, który dotarł do szerszej grupy słuchaczy to My marzyciele. Dwa lata później, rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą. W tym okresie pojawiły się również pierwsze trasy koncertowe, nawet te zagraniczne. Artyści mieli okazję współpracować z wieloma znanymi nazwiskami w branży muzycznej.

Na przestrzeni lat, utwory, które zdobyły największą popularność wśród odbiorców to między innymi: Bog, Lucy Phere, Ajrisz, Warszawa oraz I Love You. Na rynku ukazało się aż 13 albumów studyjnych zespołu. Ponadto, wydali kompilacje i albumy koncertowe.

T.Love: Instagram

Profil zespołu na Instagramie możemy znaleźć pod nazwą @t.love_official. Na chwilę obecną, ich aktywność śledzi tam prawie 5 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz