Takiej sytuacji nie było od dawna! Kierowców czeka zaskoczenie!

Słowa kluczowe:
cenapaliworopa naftowa
30 listopada 2023
Przez: : M.J

Nadchodzące dni przynoszą nadzieję na dalsze obniżki cen paliw. Analitycy rynku paliwowego przewidują, że tankujący mogą się cieszyć z korzystniejszych stawek. Według najnowszego raportu specjalistów z portalu e-petrol.pl głównym czynnikiem wpływającym na te zmiany są niestabilne notowania ropy naftowej.

Ceny paliw lecą w dół

W minionym tygodniu obserwowaliśmy już pierwsze obniżki cen paliw, które dotknęły benzynę Pb95 i olej napędowy, obniżając ich średnią cenę o 3 grosze na litrze. Benzyna Pb95 teraz kosztuje od 6,51 zł/l do 6,69 zł/l, a olej napędowy w przedziale od 6,58 zł/l do 6,70 zł/l. Nawiasem mówiąc, LPG również zaliczyło obniżkę o 2 grosze, osiągając średnią cenę 3,07 zł/l.

Analitycy prognozują, że te zmiany na lepsze są dopiero początkiem, podkreślając, że “wizja niższych cen jeszcze się nie kończy“. Przewiduje się, że na przełomie listopada i grudnia wszystkie typy paliw zanotują dalsze obniżki cen.

W ocenie przedstawicieli e-petrol na przełomie listopada i grudnia spadki będą dotyczyć wszystkich typów paliw” – podaje portal finanse.wp.pl.

Ceny paliw lecą w dół.
Obniżki cen paliw / fot. Canva.

Ile zapłacimy za paliwo?

Od poniedziałku, 27 listopada, kierowcy mogli spodziewać się płacenia za litr benzyny Pb95 w zakresie od 6,37 zł do 6,49 zł, podczas gdy Pb98 kosztuje od 6,89 zł do 7,04 zł/l. Olej napędowy ustawił się w przedziale cenowym od 6,58 zł do 6,70 zł/l, a LPG zaliczyło zniżkę w zakresie od 3,01 zł do 3,10 zł/l.

ZOBACZ TAKŻE: Tyle kosztowało paliwo w 1998 roku w Polsce! “Nie do wiary” [FOTO]

Warto zaznaczyć, że te zmiany cenowe są rezultatem wahających się notowań ropy naftowej, która w ostatnich dniach zachowywała się bardzo niestabilnie. Analitycy portalu e-petrol.pl zwracają uwagę na słabe wyniki gospodarek światowych oraz brak optymizmu w tej dziedzinie. Sugeruje to możliwość dalszych obniżek cen paliw, także na krajowych stacjach. Chaos związany z wyborami odszedł już w niepamięć, a sytuacja na stacjach paliw uległa stabilizacji, co dodatkowo sprzyja obniżkom cen.

“Ropa w ostatnich dniach zachowywała się bardzo chwiejnie – przeskakując to poniżej, to powyżej 80-dolarowego poziomu. Aktualnie surowcowi ciążą słabe wyniki głównych gospodarek globu, a brak optymistycznej perspektywy w tej sferze sugeruje możliwość dalszych obniżek, także na krajowych stacjach”

Źródło: e-petrol.pl / Canva

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej