Tamara Grujeska: [wiek, kariera, Eurowizja Junior 2023, Instagram]

24 listopada 2023
Przez: : K.M.

Reprezentantka Macedonii Północnej podczas tegorocznego konkursu muzycznego Eurowizja Junior to zdecydowanie jedna z faworytek do zwycięstwa. Sprawdźcie szczegółowe informacje na temat młodej artystki.

Tamara Grujeska: wiek

12-letnia Tamara to jedna z uczestniczek Eurowizji Junior, która będzie bronić macedońskich barw podczas konkursu. Jako pierwsza została wytypowana do występu we Francji. Tamara na swoim koncie ma liczne nagrody z krajowych oraz zagranicznych festiwali i programów typu talent show. Bez dwóch zdań artystka ma ogromne szanse na wygraną.

Tamara Grujewska: kariera

Podczas 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci Tamara Grujeska wykona balladę Kazi Mi, Kazi Mi Koj, a jej twórcami jest duet kompozytorski Darko Dimitrov i Robert Bilbilov. Macedonia Północna podczas wszystkich konkursów Eurowizji Junior opuściła jedynie trzy konkursy, w latach 2012, 2014 i 2020. Najlepszy ich wynik to 5. miejsce, zdobyte w 2007 i 2008 roku. W zeszłym roku reprezentowała ich Lara feat. Jovan i Irina z piosenką Životot e pred mene i uplasowali się na 14. miejscu.

Zobacz także: Maja Krzyżewska – szczegółowe informacje na temat reprezentantki Polski podczas Eurowizji Junior 2023 w Nicei

Tamara Grujeska: Eurowizja Junior 2023

Zwycięzca Eurowizji Junior 2023 podobnie jak na konkursie z udziałem dorosłych uczestników wybrany zostaje na podstawie głosowania telewidzów i jury. Widzowie mogą głosować na reprezentantów własnego kraju, jednak żeby głos był ważny, należy również oddać głos na dwóch innych reprezentantów. Głosować będziemy w dwóch etapach: pierwszy rozpoczyna się już w piątek 24 listopada o godzinie 20:00 czasu polskiego do godziny 16:00 w niedzielę. Za pośrednictwem strony junioreurovision.tv, należy obejrzeć skróty piosenek artystów i po tym oddać swoje głosy. Drugi etap rozpocznie się podczas trwania Eurowizji Junior i wygląda tak samo, jednak trwa tylko 15 minut. Finał już w niedzielę 26 listopada o godzinie 16:00 na antenie TVP1.

Tamara Grujeska: Instagram

12-latkę na portalu Instagram znajdziemy pod nazwą @tamaragrujeskaofficial. Ilość jej followersów przekroczyła 12 tysięcy osób i na tej liczbie z pewnością się nie skończy.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej