To koniec „Wiadomości” TVP! Nowa nazwa to nie wszystko

7 grudnia 2023
Przez: : M.J

Przyszedł czas na zmiany, które czekają Telewizję Polską, zwłaszcza jeśli chodzi o kultowy program informacyjny, “Wiadomości”. Wieści nieoficjalnie uzyskane przez „Wyborczą” ujawniają, że po latach istnienia tego formatu nadchodzi jego metamorfoza. W ramach planowanych zmian, nie tylko wygląd i skład osobowy programu ulegnie zmianie, ale także jego nazwa zostanie zmieniona.

Te zmiany w Telewizji Polskiej były jednymi z pierwszych zapowiedzianych przez Donalda Tuska po objęciu władzy przez nowy rząd. Informacje zdobyte przez „Wyborczą” sugerują, że plany te pozostają aktualne, a opozycja zamierza rozpocząć proces przemian od samej Telewizji Polskiej.

W szeregach TVP mają nastąpić także zmiany personalne. Najczęściej wymienia się już nazwisko Tomasza Syguta, który prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za obszar informacji i publicystyki. Dodatkowo miałby nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną (TAI), w której skład wchodzą „Wiadomości” TVP 1, „Panorama” TVP 2 i TVP Info.

Nadchodzą zmiany w TVP

Ogłoszono również, że kluczowe stanowiska wydawcze w TVP zostaną obsadzone nowymi osobami. Według informacji przekazanych „Wyborczej” przez przyszłych wydawców, nowe kierownictwo planuje gruntowne zmiany, a obecna sytuacja nie zostanie zachowana. Jak podaje informator „Wyborczej”:

„Nic, co było do tej pory, nie zostanie.”

Co więcej, wiele wskazuje na to, że nawet kultowa nazwa „Wiadomości” nie przetrwa przemian. Według relacji osób odpowiedzialnych za kształtowanie programów, istnieje pomysł na nową nazwę, ale na razie nie chcą tego ujawniać. Jak możemy się dowiedzieć, wiele osób uważa, że obecna nazwa jest skompromitowana i kojarzy się z poprzednimi rządami, co nowa władza chce zdecydowanie zmienić.

Danuta Holecka odchodzi z TVP?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń tych przemian jest również zapowiedź odejścia znanej twarzy Telewizji Polskiej – Danuty Holeckiej. Jak podają media, dokumenty związane z jej odejściem zostały już podpisane, a ostatnie wydanie jej wieczornego programu informacyjnego zaplanowano na 12 lub 13 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące oświadczenie Danuty Holeckiej w TVP! Dziennikarka nie wytrzymała!

Tym samym wszystko wskazuje na to, że zbliża się koniec epoki „Wiadomości” w dotychczasowej formie.
Nowa nazwa i nowi liderzy mają zrobić wszystko, aby zmienić całokształt TVP. Nie da się także ukryć, że odejście Danuty Holeckiej to symboliczny kres pewnej ery. Coś nam podpowiada, że te zmiany przyniosą nowy rozdział, ale także podziały wśród widzów.

Źródło: wyborcza.pl / Akpa / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej