To koniec! Z “19:30” znika jeden z głównych prowadzących

27 lutego 2024
Przez: : M.J

Zbigniew Łuczyński, znany z programów TVN, w grudniu 2023 r. dołączył do zespołu TVP. Po odcięciu sygnału TVP Info i usunięciu z anteny programów informacyjnych, Łuczyński miał być jednym z prowadzących nowego dziennika TVP – “19.30”. Teraz jednak wiadomo, że nie będzie już prowadził głównego programu informacyjnego TVP. Dlaczego?

Zbigniew Łuczyński, znany wcześniej z programu „Uwaga!” na TVN, szybko zdobył uznanie widzów „19:30” swoim profesjonalizmem i obiektywnością. Był jednym z ulubieńców, a nawet przewyższał popularność swojej koleżanki Joanny Dunikowskiej-Paź. Praca w TVP była dla niego powrotem do korzeni, ponieważ w tym samym krakowskim oddziale publicznego nadawcy zaczynał swoją karierę. Jednakże, Łuczyński szybko opuścił „19:30”, by podjąć nowe wyzwania. 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna wpadka w “19:30”. Widzowie punktują błędy!

scena z: Zbigniew Łuczyński, fot. Baranowski Michał/AKPA

Zbigniew Łuczyński poprowadzi nowy program

W związku z pojawieniem się nowego programu na antenie TVP1, Łuczyński nie będzie już prowadził “19.30”. Program “Reporterzy” zastąpi upolityczniony “Alarm!

Gospodarzami “Reporterów” będą: Agnieszka Górniakowska, Jacek Pawlewski i wspomniany Łuczyński. Program będzie emitowany od poniedziałku do piątku tuż po “19.30” i “Gościu 19.30” o godz. 20.15. Potrwa 15 minut. Łuczyński nie będzie więc pojawiał się w roli prowadzącego główny program informacyjny.

Przypomnijmy, że Łuczyński rozpoczął swoją karierę w TVP w regionalnym ośrodku TVP Kraków, gdzie był reporterem programów informacyjnych i prowadził program “Kronika“. Na antenie TVP3 prowadził także “Kuriera“. W 2006 roku przeszedł do TVN i prowadził program “Uwaga!“. Latem 2023 roku związał się z TVP.

Agnieszka Górniakowska, współprowadząca “Reporterów“, prowadziła przed laty wydania “Wiadomości“. W 2017 roku pożegnała się z widzami.

Jak do tej pory nie wiadomo, kto zastąpi miejsce Zbigniewa Łuczyńskiego w programie informacyjnym TVP. Co nie zmienia faktu, że z widzami codziennie będą się spotykać Marek Czyż oraz Joanna Dunikowska-Paź. Już niebawem na antenie Telewizji Polskiej zobaczymy także nowe programy tj: “Bez retuszu”, który poprowadzi Marek Czyż, magazyn “100 pytań do…” oraz “Młodzież kontra… czyli pod ostrzałem”. 

Źródło: radiozet.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej