Tomasz Knapik nie żyje – głos, którego nie da się zapomnieć…

6 września 2021
Przez: : MC

Zmarł jeden z najpopularniejszych lektorów w naszym kraju. Tomasz Knapik odszedł w wieku 77 lat. O śmierci poinformował jego syn, który zdradził szczegóły tragedii.

View this post on Instagram

A post shared by Malaga Studio (@malaga_studio)

Zmarł Tomasz Knapik

O śmierci jednego z najpopularniejszych lektorów w naszym kraju poinformował jako pierwszy jego syn – Maciej Knapik. Dodał na swoim Facebooku poruszający wpis, w którym czytamy:

“Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety”

Z postu dowiadujemy się również, że Tomasz zmarł we śnie.

Tomasz Knapik

Zobacz także: Zmarł Piotr Gessler

Kim był Tomasz?

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Co ciekawe, z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechnikiem, a po skończonej edukacji wykładał na Politechnice Warszawskiej. Będąc nastolatkiem rozpoczął karierę radiową. Początkowo pracował dla Rozgłośni Harcerskiej, jednak jego umiejętności i charakterystyczny głos szybko zaprowadził go dalej. Wkrótce Tomasz pracował dla Telewizji Polskiej, a w 1995 roku związał się ze stacją Polsat, gdzie podkładał głos do mnóstwa seriali i filmów. W późniejszych latach pracował dla Tele 5.

Nie da się ukryć, że głos Tomasza był najbardziej rozpoznawalnym w naszym kraju.

Rodzinie i najbliższym Tomasza Knapika składamy najszczersze kondolencje.

źródło: Instagram Malaga Studio / Napromieniowani

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej