“Top of The Top Sopot Festival 2022”: Michał Szpak okazał się bezkonkurencyjny! Jego występ zachwycił!

18 sierpnia 2022
Przez: : M.S.

Wokalista po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z największych artystów w Polsce. Jego występ zachwycił publiczność i wielu uznało, że było to niepowtarzalne widowisko.

Bursztynowy Słowik

Michał Szpak obecny jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Swoją popularność zyskał dzięki programowi X Factor. Już wtedy wiadomo było, że wokalista cechuje się wyjątkową charyzmą i osobowością sceniczną. Na sukces artysty nie trzeba było długo czekać, w 2016 roku Szpak wziął udział w konkursie Eurowizji, gdzie zajął wysoką 8. pozycję.

Podczas tegorocznego festiwalu w Sopocie, wokalista ubiegał się o Bursztynowego Słowika. Wraz z nim do konkurencji stanęło siedmioro artystów: Natalia Przybysz, Ania Karwan, Martin Lange, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, BeMy oraz Michał Szpak. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazał się ten ostatni. Ponadto występ artysty publiczność zapamięta na długo.

Michał Szpak zachwycił w Sopocie

Michał Szpak pojawił się na scenie w dość wyjątkowej stylizacji. Wokalistka już zdążył przyzwyczaić swoich odbiorców do znakomitych widowisk na scenie oraz charakterystycznego wyglądu. Tym razem artysta ubrał się w prześwitujący, siateczkowy top oraz spodnie rozszerzające się ku dołowi. Ponadto na nogach miał ciężkie obuwie na wysokiej platformie. Twarz Szpaka ozdabiał wyjątkowy rysunek nawiązujący do miłości.

ZOBACZ TAKŻE: Występ Margaret zmiażdżony!

Michał wykonał swój utwór 24 na 7 opwiadający właśnie o miłości. Dodatkowo atmosfery dodały czerwone światła. Zarówno publiczność, jak i widzowie nie kryli zachwytu nad występem artysty.

“Świetny występ, bez zbędnych dodatków. Słowik do Szpaka”

“Michał jak zawsze nie zawiódł. Rewelacyjny, niepowtarzalny głos i świetny występ”

Dlatego nic dziwnego nie było w tym, gdy okazało się, że zdobywcą Bursztynowego Słowika został właśnie Michał Szpak.

Nagrodę piosenkarzowi wręczył prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Podkreślił także, że Bursztynowy Słowik to nie tylko nagroda za muzyczne sukcesy artysty, jednak również za jego działalność na rzecz praw człowieka:

“Bursztynowy Słowik wędruje do artysty, dla którego najważniejsza jest jedna rzecz. Prawa człowieka” – mówił prezydent Sopotu.

Michał Szpak nie krył wzruszenia odbierając nagrodę. Podziękował za wyróżnienie oraz docenił ludzi, którzy podobnie, jak on chcą zmieniać istniejący świat:

“Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy mają odwagę, aby zmieniać świat. (…) Jest to dla mnie najważniejsza nagroda w moim życiu, bo zwiastuje nowe, to, czego ja jestem twórcą. Dziękuję wam bardzo”

Szpak w Sopocie
Michał Szpak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Jak Wam się podobał występ Michała Szpaka? Doceniacie jego twórczość i zaangażowanie społeczne?

Źródło: tvn, Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej