Połącz się z nami

TVP odpowiada na miażdżący materiał „Faktów”! Telewizja Jacka Kurskiego nie owija w bawełnę…

TVP odpowiada na miażdżący

News

TVP odpowiada na miażdżący materiał „Faktów”! Telewizja Jacka Kurskiego nie owija w bawełnę…

TVP odpowiada na miażdżący materiał „Faktów” i trzeba przyznać, że telewizja Jacka Kurskiego nie zamierza się poddawać. Na cel wzięto m.in. antyrządowe nastawienia niezależnej stacji oraz przypomniano wpadki i błędy z ostatnich lat. Czy to dopiero początek wojny? Zobaczcie!

Po tym, jak w środę 10 lutego odbył się protest niezależnych mediów pod hasłem „Media bez wyboru” nic dziwnego, że czwartkowe wydanie „Faktów” dotyczyło tej ogólnopolskiej akcji. Szerokim echem w mediach odbił się reportaż Jakuba Sobieniowskiego. Bez żadnego komentarza przypomniano widzom wycięte fragmenty z programów, które mogliśmy widzieć na naszych ekranach w Telewizji Publicznej. Wychwalano w nich władzę oraz ostro krytykowano opozycję.

Zobaczcie: TVN zmiażdżyło TVP! Ich reportaż o Telewizji Polskiej podbija sieć!

Jasno zostało również podkreślone, że TVP oraz Polskie Radio dostaną niemal 2 miliardy złotych rekompensaty abonamentowej z budżetu państwa. Najwidoczniej telewizja Jacka Kurskiego nie mogła obok tego przejść obojętnie i w piątkowym wydaniu „Wiadomości” odwdzięczyła się „Faktom”. Zobaczcie, bo wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek wojny!

TVP odpowiada na miażdżący materiał „Faktów”!

W piątkowym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano reportaż Macieja Sawickiego pod tytułem „kłamstwa i manipulacja TVN”. Już sama zapowiedź materiału przez Danutę Holecką wskazuje na to, że stacja Jacka Kurskiego nie zamierza składać rękawic:

„Debata wokół podatku dla najbogatszych koncernów medialnych, który miałby wesprzeć fundusz kultury i służbę zdrowia, rozpętała również dyskusję o rzetelności mediów. Wiele komercyjnych gigantów stawia się w roli arbitrów. Pytanie, czy ci, którzy chcą pouczać innych, nie powinni najpierw zweryfikować najpierw wiarygodność swojego przekazu”

Na celownik wzięto m.in. szczepienia gwiazd, które jakiś czas temu odbiły się szerokim echem w mediach i przytoczono rozmowę Piotra Kraśki z Krystyną Jandą.

„Medykom szczepionki zabrali nie tylko aktorzy i biznesmeni, ale także ważne osobistości TVN”– powiedział Sawicki w swoim reportażu.

Pokazano również „paski”, które pojawiały się w „Faktach”. TVP zarzuciło nieobiektywizm. Cytowano m.in. takiej napisy jak:

„PiS na wojnie z sędziami”

„Próba zamachu na praworządność”

Reporter w swoim przemówienia jasno podkreślił, że dziennikarze pracujący dla TVN atakują polski rząd i partię rządzącą. Wytknięto również wpadki sprzed kilku lat w śniadaniowym programie „Dzień Dobry TVN”. Zwrócono uwagę na żarty z wyglądu piosenkarza koreańskiej grupy BTS, czy kiedy Filip Chajzer symulował atak paniki. Nie zapomniano również o aferze z jednym z uczestników programu „Top Model” oraz przypomniano historię Kamila Durczoka oskarżonego o mobbing.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry