Wielkie wyróżnienie dla naszego kraju! To odbędzie się w Polsce

Słowa kluczowe:
newsPolskasportwiadomości
26 września 2023
Przez: : B.Z

Wielkie wyróżnienie dla naszego kraju stało się faktem! W kuluarach mówiło się od tym już od jakiegoś czasu, jednak dopiero dziś przyszło potwierdzenie tych wieści. Mianowicie, jak donoszą największe sportowe media w kraju, łącznie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na czele – w Warszawie w 2024 roku odbędzie się istotny i naprawdę wielki mecz europejskiej piłki. Szczegóły poniżej.

Wielkie wyróżnienie dla naszego kraju! To odbędzie się w Polsce

Znakomite wieści dla wszystkich fanów piłki nożnej w kraju nad Wisłą. Dziś media sportowe w Polsce obiegła fantastyczna wiadomość. UEFA postanowiła znów wyróżnić nasz kraj i dzięki temu będziemy świadkami wielkiego wydarzenia w Warszawie już w 2024 roku.

Mianowicie, jak podaje między innymi Polski Związek Piłki Nożnej, Polska zorganizuje w 2024 roku Finał Superpucharu Europy. To wielki mecz, w którym mierzą się najlepsze europejskie zespoły z poprzedniego sezonu – zwycięzca Ligi Mistrzów oraz zwycięzca Ligi Europejskiej. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, na PGE Stadionie Narodowym, który jest domem piłkarskiej reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE: „Ślub od pierwszego wejrzenia 9”: Krzysztof sporo się zmienił. Nie wygląda już jak w programie!

Cezary Kulesza: “To z pewnością wielki sukces polskiej federacji. Organizacja takich wydarzeń jest jednym z naszych celów, które konsekwentnie realizujemy

Głos w sprawie przyznania Polsce organizacji Superpucharu Europy zabrał oczywiście sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza. Sternik związku jest zachwycony tym wyborem i podkreśla, że to wielki sukces PZPN. W wypowiedzi zaznaczył, że na organizowany w Polsce mecz będzie spoglądać cały świat, bo zmierzą się w nim dwaj tryumfatorzy niezwykle ważnych rozgrywek klubowych.

To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej w Europie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat.

Po czym dodał:

To z pewnością wielki sukces polskiej federacji. Organizacja takich wydarzeń jest jednym z naszych celów, które konsekwentnie realizujemy.

źródło: Twitter, TVP Sport

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej