Windows95man: [wiek, kariera, Eurowizja 2024, Instagram]

10 maja 2024
Przez: : K.M.

Występ reprezentanta Finlandii wywołał duże emocje i mieszane uczucia widzów na pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji. Występ Windows95man z pewnością przejdzie do historii, bowiem wyszedł on na scenę bez spodni!

Windows95man: wiek

Windows95man to właściwie Reemu Keisteri, znany fiński piosenkarz oraz DJ. Początkowo artysta tę postać stworzył jako internetowy żart, lecz z biegiem lat przekształcił ją w pełnoprawną sceniczną osobowość. Zdobył uznanie na wielu festiwalach muzycznych w Finlandii i nie tylko.

Windows95man: kariera

Podczas występu na Eurowizji Windows95man zaprezentował utwór „No Rules”, a wspierał go Henri Piispanen z zespołu Pasa. Ten występ był w charakterze eurodance’u z lat 90, była nie tylko energetyczna muzyka, ale i kontrowersyjna prezencja na scenie. Występ Finlandii mógł przejść do historii jako artystyczne arcydzieło lub przerysowany kicz. Występ rozpoczął się „wykluciem” artysty z ogromnego jajka, który miał jedynie na sobie T-shirt z logiem „Windows” i czapkę z daszkiem… oraz cielistą bieliznę. Początkowo, wszyscy widzowie myśleli, że Reemu jest nagi od pasa w dół, jednak było to tylko mylne pierwsze wrażenie. W drugiej połowie piosenki Windows95man dostał jeansowe szorty, a wtedy zaczęło się widowisko z ogromną dawką efektów pirotechnicznych.

Windows95man: Eurowizja 2024

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Malmö Arenie w Szwecji, ponieważ w poprzednim roku to do tego kraju należało zwycięstwo. Szwecję wówczas reprezentowała artystka Loreen, która zaprezentowała utwór „Tattoo”. Jest to jedyna w historii Eurowizji kobieta, która dwukrotnie ją wygrała (2023 i 2012). Natomiast, Polskę reprezentowała Luna, która niestety nie ma okazji zwalczyć o zwycięstwo w finale. Co może wygrać zwycięzca Eurowizji? Od 2008 roku nagrodą jest statuetka w postaci mikrofonu z piaskowego szkła, a jej twórcą jest Kjell Engman. Nie ma nagrody pieniężnej dla zwycięzcy, ale korzyści majątkowe następują dopiero po jakimś czasie. Oto artyści, którzy osiągnęli ogromny sukces po Eurowizji: ABBA, Måneskin, Celine Dion, Duncana Laurence’a czy też Julio Iglesiasa.

Zobacz także: Nemo – informacje na temat reprezentanta Szwajcarii podczas Eurowizji 2024

Windows95man: Instagram

Na „Instagramie” artystę znajdziemy pod nazwą „windows95man”. Ilość jego followersów co dzień się zmienia, obecnie ma ich ponad 47 tysięcy.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej