Wojciech Nowicki: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

8 stycznia 2022
Przez: : KS

Wojciech Nowicki to polski sportowiec, który specjalizuje się z rzucie młotem. Na swoim koncie ma już sukcesy na skalę krajową oraz międzynarodową. Nie da się ukryć, że lekkoatleta cieszy się również dużą sympatią wśród fanów sportu. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym!

Wojciech Nowicki: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że sportowiec urodził się 22 lutego 1989 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 32 lata. Wiadomo również, że pochodzi z Białegostoku. Co ciekawe, jako dziecko był już bardzo aktywny fizycznie i postanowił związać się ze sportem. Mianowicie, jeszcze gdy uczęszczał do szkoły podstawowej trenował piłkę nożną.

Z lekkoatletyką związał się w trakcie nauki w liceum. Właśnie wtedy w Podlasiu Białystok zaczął trenować rzut młotem.

Z internetu możemy dowiedzieć się również, że sportowiec ukończył studia na Politechnice Białostockiej. Na co dzień wraz z żoną i córką mieszka w Białymstoku.

Wojciech Nowicki Igrzyska Olimpijskie
Zdjęcie Wojciech Nowickiego

Zobacz także: Co wiemy o Malwinie Kopron?

Wojciech Nowicki: kariera

Lekkoatleta ma na swoim koncie wiele medali, które udało mu się zdobyć zarówno podczas zawodów organizowanych w Polsce, jak i zagranicą. Między innymi, zdobył złote medale podczas Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Ponadto, na podium stanął również podczas Mistrzostw Świata.

Jednakże, za jeden z największych sukcesów w karierze sportowej Nowickiego są na pewno medale zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich. Mianowicie, w konkursie rzutu młotem zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz złoto w Tokio. Jego wynik jest trzecim w historii polskiej lekkoatletyki.

Ze względu na ostatnie sukcesy oraz sympatię sportowca wśród fanów, otrzymał nawet nominację w Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Wojciech Nowicki: Instagram

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @wojciech_nowicki_official. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 6 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz