Wojciech Urbański: [wiek, kariera, muzyka, Instagram]

14 lutego 2022
Przez: : KS

Wojciech Urbański to kompozytor i producent muzyczny, który tworzy także muzykę do filmów i seriali. Jego osoba wzbudza duże zainteresowanie wśród internautów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Wojciech Urbański: wiek

W sieci można dotrzeć do informacji, że Wojtek Urbański urodził się 4 października 1986 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 35 lat. Pochodzi z Warszawy. Był studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku rzeźba oraz afrykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Jednakże, zdecydował, że to z muzyką zwiąże swoją przyszłość. Mimo dużego uznania wśród krytyków i odbiorców, wiadomo naprawdę niewiele o życiu prywatnym artysty. Sam nie zdradza także zbyt wiele na ten temat w swoich social mediach. Ewidentnie woli, aby rozgłos przynosiła mu jego twórczość.

Wojtek Urbański
Wojtek Urbański

Zobacz także: Co wiemy o zespole Oxford Drama?

Wojciech Urbański: kariera

Co ciekawe, artysta debiutował nie w polskiej, a niemieckiej wytwórni. Niedługo później, dotarł do szerszej grupy odbiorców dzięki zespołowi Rysy, którego był współzałożycielem. Następnie, o Urbańskim zrobiło się głośno ze względu na wykorzystywanie jego utworów w filmach i serialach. Między innymi, jego twórczość pojawiła się w filmach Boże Ciało, Hejter, Hiacynt i serialach Rysa oraz Ultraviolet.

Ponadto, na przestrzeni lat współpracował z wieloma znanymi artystami. Był producentem utworów Julii Wieniawy, Tymka, Kwiatu Jabłoni i Anity Lipnickiej. Ponadto, był odpowiedzialny za oprawę muzyczną kampanii reklamowych marek CCC, Wedel, KFC oraz Adidas.

W 2020 roku, Urbański założył wraz z Krzysztofem Gonciarzem wytwórnię Dyspensa Records. Oprócz tego, był odpowiedzialny za oprawę różnego rodzaju gal i wydarzeń publicznych.

Wojciech Urbański: Instagram

Producent muzyczny i kompozytor prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @urbanski.music. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 8 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej