Wpadka „Wiadomości”. Widzowie czytali o „ukraińskim barbarzyństwie”. Stacja już się tłumaczy

12 kwietnia 2022
Przez: : W.M.

W poniedziałkowym wydaniu Wiadomości podczas emisji programu pojawił się komunikat „Debata o ukraińskim barbarzyństwie”. Spora wpadka szybko zostawała zweryfikowana. Jak wytłumaczyła się Telewizja Publiczna?

Prowadząca Wiadomości
Wiadomości, Edyta Lewandowska, AKPA

Wojna Rosja-Ukraina

24 lutego na teren Ukrainy wkroczyły wojska federacji rosyjskiej, a sam Władimir Putin wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że rozpoczyna operację militarną. Nikt nie miał wątpliwości, że w rzeczywistości najazd Rosji na Ukrainę okazał się krwawą eskalacją trwającej od 2014 roku wojny, w której każdego dnia giną bezbronni ukraińscy obywatele.

Pogrożona w wojnie Ukraina robi co może, aby odeprzeć ataki agresora, a pomoc naszemu wschodniemu sąsiadowi oferuje wiele państw z całego świata.

Do tej pory Ukrainę opuściło już ponad 11 milionów obywateli, z czego ponad 2 miniony przebywa aktualnie na terenie Polski.

Zobacz także: Rosjanka wyrzucona z Hiltona w Warszawie. Nagranie z hotelu obiegło sieć.

Okrucieństwa wojsk Putina, które rozgrywa się tuż za naszą granicą, szokują opinię publiczną, a na Rosję wciąż nakładane są liczne sankcje, która mają na celu zmuszenie kraju do odwołania krwawej inwazji.

Wiadomości zaliczyły wpadkę

Od wielu tygodni media na bieżąco informują, co dzieje na na terenie Ukrainy. Nie inaczej było także w serwisie informacyjnym Telewizji Publicznej.

W poniedziałkowym wydaniu Wiadomości widzowie, którzy bacznie oglądali program, na belce informacyjnej przeczytać mogli komunikat „Debata o ukraińskim barbarzyństwie”. Wydawcy serwisu szybko wychwycili gigantyczną wpadkę. Prowadząca wydanie jeszcze w trakcie emisji Wiadomości przeprosiła widzów za pomyłkę, tłumacząc, że chodziło o “rosyjskie barbarzyństwo”.

„A teraz muszę państwa przeprosić za błąd na belce informacyjnej, która pojawiła się w czasie tego programu. Użyliśmy przymiotnika “ukraiński”, podczas gdy chodziło nam oczywiście o “rosyjskie barbarzyństwo”. – powiedziała Edyta Lewandowska

Informacja o błędzie pojawiła się również na oficjalnym koncie Wiadomości na Twitterze.

„Szanowni Państwo, przepraszamy za błędną belkę informacyjną opublikowaną w dzisiejszym wydaniu @WiadomosciTVP. Oczywiście chodziło nam o ROSYJSKIE barbarzyństwo popełnione na Ukrainie.”

Mimo iż sprawa została wyjaśniona, część widzów nie zostawiła suchej nitki na TVP, komentując, że do tak karygodnych wpadek w ogóle nie powinno dochodzić.

źródło: Twitter/Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej