Wyciekły informacje, jak wyglądały ostatnie dni przed śmiercią Elżbiety II

11 września 2022
Przez: : W.M.

8 września 2022 roku zapisze się w historii Wielkiej Brytanii jak i całego go świata. Tego dnia po ponad 70 latach panowania zmarła Królowa Elżbieta II. Media przekazują informacje, jak wyglądały ostatnie dni przed śmiercią monarchini.

Śmierć Elżbiety II

Elżbieta II objęła tron w 1953 roku w wieku zaledwie 26 lat. Córka króla Jerzego VI i Elżbiety Bowes-Lyon była najdłużej panującą królową nie tylko w brytyjskiej historii, a także najdłużej panującym żyjącym monarchą na świecie. Kilka miesięcy wcześniej Wielka Brytania świętowała 70-lecie panowania Elżbiety II na tronie.

Już w październiku ubiegłego roku zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o pogorszeniu się stanu zdrowia królowej. Elżbieta II trafiła nawet na noc do szpitala. Od tego czasu monarchini mocno ograniczyła publiczne wystąpienia.

8 marca Pałac Buckinghman przekazał druzgocące informacje o śmierci Elżbiety II. Królowa Wielkiej Brytanii zmarła w zamku Balmoral w Szkocji. Chociaż jak informowały wcześniej media, monarchini odeszła w otoczeniu najbliższych, w tym wszystkich swoich dzieci, według najświeżych doniesień przy Elżbiecie II w chwili śmierci przebywały najstarsze z czwórki dzieci książę Karol oraz księżna Anna. Z królową pożegnać w zamku w Szkocji nie zdążyli się także wnukowie Książę William i Harry.

Po śmierci Elżbiety II Wielka Brytania rozpoczęła 10-dniową żałobę narodową, po której ma mieć miejsce pogrzeb zmarłej monarchini. Następcą tronu po Elżbietce II został jej syn Karol III.

Ostatnie dni Elżbiety II

Śmierć królowej Wielkiej Brytanii wstrząsnęła jej poddanymi. Chociaż od kilku miesięcy do mediów trafiały informacje o pogarszającym się stanie zdrowia monarchini, nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że wkrótce nastąpi koniec jej panowania.

Zobacz także: Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II przed śmiercią! Niepokoi jeden szczegół.

Dziennikarka Ewa Ewart powołując się na informacje zagranicznych mediów, przekazała widzom TVN24, jak wyglądały ostatni dni życie Elżbiety II. Królowa przed śmiercią miała być radosna i pogoda. Dużo czasu spędziła na rozmowach z rodziną i bliskimi.

„Przy całym smutku, który niewątpliwie zapanował w sercach wszystkich Brytyjczyków, zresztą nie tylko, ogromnym pocieszeniem jest fakt, że podobno te ostatnie dni w Balmoral królowa spędziła, będąc niesłychanie pogodną, otoczona najbliższymi, na spotkaniach towarzyskich” – mówiła.

Jak dodała dziennikarka, Elżbieta II odeszła, nie cierpiąc. Królowa zmarła w wieku 96 lat.

„Na pewno jest pocieszeniem, że te ostatnie dni nie upłynęły na jakimś ogromny cierpieniu. Królowa po prostu powoli gasła, ale gasła z jakąś niesłychaną godnością, przepełniona ogromnym spokojem. Myślę, że dla wszystkich, którzy muszą się z tym nieuchronnym faktem pogodzić – królowa miała 96 lat – jest ogromnym pocieszeniem, że odeszła w godny sposób, bez cierpień” – dodała dla TVN 24.

źródło: Instagram Royal Family/TVN24

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej