Połącz się z nami

Wykształcenie Piotra Żyły z pewnością Was zaskoczy! Jaką skończył szkołę?

Wykształcenie Piotra Żyły

Z życia gwiazd

Wykształcenie Piotra Żyły z pewnością Was zaskoczy! Jaką skończył szkołę?

Jakie jest wykształcenie Piotra Żyły? Zapewne wielu fanów sportu nie ma pojęcia jaką szkołę skończył jeden z wybitniejszych polskich skoczków narciarskich. W poniższym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Piotr Żyła to znany i utytułowany skoczek narciarski, który na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć i nagród. Skoczek może pochwalić się pokaźnym gronem fanów, którzy doceniają nie tylko jego talent sportowy, ale także poczucie humoru.

Piotr zdobył m.in. brązowy medal w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym, drużynowy złoty medal Mistrzostw Świata czy drużynowy brązowy medal Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018. Wziął również udział w olimpiadzie w Soczi w 2014 roku.

Piotr przez 12 lat był w związku małżeńskim z Justyną, z którą ma dwójkę dzieci. Podobnie jak tato, są uzdolnione sportowe. Po latach wspólnego życia para zadecydowała się rozstać, a na ich głośny rozwód patrzyła cała Polska. Niedługo później okazało się, że skoczek związał się z 22-letnią gwiazdą serialu „19+” – Marceliną Ziętek. Wówczas w sieci rozpętała się burza, a była żona sportowca regularnie wbija szpilę parze.

Zobacz także: Piotr Żyła pokazał wulgarne wiadomości od Justyny – padły mocne słowa i groźby! [SCREENY]

Wykształcenie Piotra Żyły

O Piotrze głośno jest głównie za sprawą sportowych osiągnięć, jednak niewiele osób wie, jaką szkołę skończył skoczek. Okazuje się bowiem, że Piotr Żyła uczył się na w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Co ciekawe, tą samą szkołę ukończył również Robert Lewandowski, który nie tak dawno pochwalił się obronioną pracą magisterską. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Z informacji „Super Expressu” wynika, że Piotr Żyła ma wykształcenie wyższe. Skoczek po 9 latach nauki obronił swoją pracę licencjacką. Co ciekawe, jej tytuł brzmi: „Pewność siebie sportowca na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich”.

Spodziewaliście się?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry