Youtuber Książulo wydał 700 złotych w restauracji Magdy Gessler. Schabowego wypluł…

17 listopada 2023
Przez: : M.S.

Youtuber Książulo znany jest internautom z tego, że odwiedza różne restauracje w Polsce i swoimi odczuciami względem serwowanych tam potraw dzieli się z internautami. Ostatnio mężczyzna odwiedził jedną z restauracji Magdy Gessler. „U Fukiera” youtuber zapłacił 700 zł, jednak czy wszystkie potrawy zrobiły na nim wrażenie?

Kim jest Książulo?

Książulo znany jest internautom ze swoich recenzji polskich restauracji. Nagrania ze swoich wizyt zamieszcza na swoim kanale na Tik Toku oraz YouTubie. W ostatnim czasie youtuber wybrał się do renomowanej restauracji Magdy Gessler „U Fukiera”.

Magda Gessler
Magda Gessler, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Nie da się ukryć, że to miejsce słynie z przepysznego smaku, ale także dość wysokich, zdaniem niektórych nawet wygórowanych cen posiłków. Nie da się jednak ukryć, że potrawy przygotowywane są z ogromną pasją i wyśmienicie smakują.

Książulo u Magdy Gessler

Recenzent zdecydował się na nietypowy sposób konsumpcji – jedzenie zabrał na wynos i spożywał w samochodzie. Za całą kolację mężczyzna zapłacił 700 złotych.

Wiem, że jest bardzo, bardzo drogo”mówił na nagraniu.

@ksiazulo

schaboszczak za 90 zl co wy na to?

♬ dźwięk oryginalny – książulo

Początek kolacji stanowił krem z pomidorów malinowych, którego cena wynosiła 45 zł, a youtuber ocenił go jako “przepyszny”. Następnie spróbował tatara po polsku za 62 zł, który początkowo rozczarował go brakiem pieczywa.

Dla mnie brak pieczywa do tatara to jest dyskwalifikacja, mimo że to mięso jest przepyszne

Kontynuując, Książulo podjął się degustacji pierogów – z kaczką za 59 zł i cielęciną za 52 zł, które, jego zdaniem, nie wyróżniały się na tle innych potraw. Kolejna na liście była kaczka za 159 zł, którą również ocenił raczej przeciętnie.

Największe rozczarowanie wieczoru to schabowy za 86 zł, opisany przez youtubera jako “wpadka” i ostatecznie wypluty w serwetkę.

„No jest żylasty po prostu. Miejscami się ciągnie, miejscami jest żylasty. Byłem pewien, że on będzie przepyszny”

W kontraście do tego, stek za 210 zł, pomimo że youtuber rzadko je steki, okazał się być hitem kolacji. Na zakończenie, za 49 zł, youtuber zdecydował się na tort makowy.

ZOBACZ TAKŻE: Kuchenne Rewolucje w Tarnowie

Książulo, mimo swojego doświadczenia w recenzowaniu różnorodnych dań, wyraził mieszane uczucia co do potraw z restauracji “U Fukiera”, podkreślając jednocześnie, że niektóre z nich zasługują na pochwałę, podczas gdy inne pozostawiały wiele do życzenia.

Źródło: YouTube, Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej