Połącz się z nami

Zadziwiające stanowisko Andrzeja i Agaty Dudy ws. protestów! Prezes PiS się zdziwi?

Zadziwiające stanowisko Andrzeja i

News

Zadziwiające stanowisko Andrzeja i Agaty Dudy ws. protestów! Prezes PiS się zdziwi?

Strajk Kobiet trwa od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok odnośnie zakazu usuwania ciąży ze względu na wady płodu. Po sześciu dniach głos w tej sprawie zabrał Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornahuser-Duda. Jakie jest ich stanowisko? Zobaczcie! Zadziwiające stanowisko Andrzeja i Agaty Dudy ws. protestów!

Tysiące kobiet i mężczyzn wyszło na ulice, kiedy 22 października Trybunał Konstytucyjny zakazał usuwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Nie da się ukryć, że z każdym dniem manifestacje przybierają na sile i jak do tej pory wydawało się, że rządzący za nic mają sobie protesty kobiet.

Emocje nasiliły się również po oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego, który zamiast dialogu namawiał do obrony kościołów i wzywał swoich zwolenników do odpierania napaści. Jak zaznaczył „muszą ich bronić za wszelką cenę„. Pojawiły się również stwierdzenia, że protesty są atakiem, który ma na celu zniszczenie Polski.

28 października podczas wywiadu dla Polsat News głos w tej sprawie zabrał prezydent Andrzej Duda, a nieco wcześniej swoje zdanie wyraziła jego córka.

Zobaczcie: Kinga Duda zabrała głos w sprawie protestów – skomentowała wyrok TK!

Podczas wywiadu do rozmowy włączyła się również pierwsza dama, która do tej pory milczała. Jakie jest ich stanowisko w tej sprawie?

Zadziwiające stanowisko Andrzeja i Agaty Dudy ws. protestów!

Już na wstępie prezydent zaznaczył, że pomimo iż jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej, to czuje się zasmucony sytuacją, która ma miejsce w Polsce, jednak rozumie protesty kobiet:

„Jestem zasmucony tą sytuacją. Rozumiem protestujące kobiety. Wszyscy znają moje poglądy, jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej. Kiedy pojawiła się decyzja TK, byłem zadowolony, ale spodziewałem się, że TK zostawi czas na to, by doprecyzować przepisy”

Następnie zaznaczył, że w sytuacji, kiedy dziecko w łonie matki nie ma szans na przeżycie, taka sytuacja powinna być brana pod uwagę:

„Trzeba wiedzieć, że jeśli chodzi o uszkodzenia płodu, to wady letalne, powodujące śmierć dziecka natychmiast, to jest bardzo szczególna sytuacja. Jeżeli spojrzymy na kobietę, która w takiej ciąży się znajduje, to jej sytuacja jest dramatyczna. Ten element musi być uwzględniony”

A co myśli o oświadczeniu swojej córki? Jak się okazuje, pomimo że mają nieco inne poglądy, to jest z niej dumny, że w tej niełatwej sytuacji zabrała głos:

„Jestem dumny z mojej córki, w tej sytuacji niełatwo było zabrać głos. Jej pogląd nie jest zgodny z moim, ale ma do niego prawo. Lech Kaczyński też był zwolennikiem kompromisu aborcyjnego. Ja jestem bardziej konserwatywny. Podkreślam, że sytuacja, gdy znika możliwość aborcji w przypadku wady letalnej, to nie jest coś, z czym bym się zgodził”

Dodał również, że rozumie zdenerwowanie kobiet i jak zaznaczył, wolność wyboru kobiety musi zostać zachowana:

„Wolność wyboru kobiety musi być zachowana, to ona musi zdecydować, rozumiem zdenerwowanie kobiet, rozumiem panie całkowicie. Musi być stworzone odpowiednie rozwiązanie przez kobiety, które znają i rozumieją macierzyństwo”

Zadziwiające stanowisko Andrzeja i Agaty Dudy ws. protestów!

Głos zabrała również pierwsza dama. Jak podkreśliła, pomimo iż sama nie zdecydowałaby się na usunięcie ciąży, to nie chce nikomu narzucać swojego zdania:

„Mogę mówić za siebie. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym usunąć nawet zagrożoną ciążę. Wynika to z moich przekonań i wiary. Przez ostatnie pięć lat poznałam wiele kobiet, które nie zdecydowały się na usunięcie ciąży. Mam do tych kobiet ogromny szacunek, uważam je za bohaterki. Natomiast stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu?”

Na zakończenie mogliśmy usłyszeć z ust prezydenta:

„Wiele kobiet marzy o macierzyństwie, większość wie doskonale jakie rozwiązanie jest potrzebne, wierzę, że uda się je wypracować. […] Proszę i wzywam do spokoju, do rozsądku, by zachować się w sposób stonowany. Tę i wiele innych spraw można załatwić”

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry