Połącz się z nami

Zarobki Kurskiego w TVP przyprawiają o zawrót głowy! O jakich kwotach mowa?

Jacek Kurski prezes Telewizji Polskiej

Z życia gwiazd

Zarobki Kurskiego w TVP przyprawiają o zawrót głowy! O jakich kwotach mowa?

Zarobki Kurskiego w TVP przyprawiają o zawrót głowy, a informacje na ten temat w sieci ujawnił poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Jak się okazuje, przez niemal pięć lat pracy dla Telewizji Polskiej Kurski zgromadził na swoim koncie niemal 3 miliony złotych!

Jacek Kurski kariera

Jacek Kurski jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych Polaków. W latach 2005-2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji. W kolejnych latach był posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, a następnie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak to praca dla Telewizji Polskiej zapewniła mu rozgłos.

Jacek Kurski prezes Telewizji Polskiej
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dyhJrsHfhYI

Od 2016 roku do marca 2020 roku zasiadał w roli prezesa zarządu, następnie został odsunięty z tej funkcji, aby ponownie ją objąć w sierpniu 2020 roku.

Jacek Kurski życie prywatne

W mediach zrobiło się również głośno na jego temat za sprawą zawartego małżeństwa z Joanną Klimek. Przypomnijmy, że pierwszą żoną Kurskiego była Monika Mucek, z którą rozwiódł się w 2015 roku i z którą doczekał się trójki dzieci. Po rozwodzie starał się o rozwód kościelny, który został mu przyznany w ekspresowym trybie. Rozwód kościelny przyznano również Joannie Klimek i tym samym stanęli oni na ślubnym kobiercu 18 lipca 2020 roku. (31 lipca 2018 roku wzięli ślub cywilny).

Już niebawem małżonkowie przywitają na świecie swoją pierwszą pociechę, a więcej na ten temat dowiecie się poniżej.

Zobaczcie: Jacek Kurski zostanie ojcem po raz czwarty! Jego żona jest już w zaawansowanej ciąży

Teraz szerokim echem odbiła się wiadomość na temat zarobków prezesa TVP. Jego wynagrodzenie może przyprawić niejedną osobę o zawrót głowy. Zobaczcie!

Zarobki Kurskiego w TVP przyprawiają o zawrót głowy!

Zastanawiacie się ile wynoszą zarobki Kurskiego w TVP? Poseł Adam Szłapka dotarł do tego w ramach dostępu do informacji publicznej. Jak się okazuje, Telewizja Polska odpowiedziała na wysłane zapytanie w tej sprawie po ponad dwóch miesiącach. Jak się również okazuje, poseł dostał informację na temat zarobków Kurskiego nie wprost, ale jako mnożnik wielokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w danym roku.

Z zestawienia, które przygotował wynika, że Jacek Kurski przez pięć lat pracy dla Telewizji Publicznej mógł zarobić niemal 3 miliony złotych, a dokładnie 2 710 656,60 PLN.

Zarobki Kurskiego w TVP:

2016 rok – 304 078,92 PLN
2017 rok- 545 892,60 PLN
2018 rok – 811 704,72 PLN
2019 rok – 758 859,36 PLN
2020 rok- 290 121,00 PLN

Musicie przyznać, że zarobki Kurskiego w TVP robią wrażenie!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry