Zenek Martyniuk: [wiek, kariera, żona, syn, Instagram]

24 grudnia 2021
Przez: : KS

Zenek Martyniuk to jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów disco polo. Nie da się ukryć, że artyści udało się zrobić naprawdę spektakularną karierę, a jego hity dotarły do bardzo licznej grupy odbiorców. Sprawdźmy, co wiadomo o jego przygodzie z muzyką oraz życiu prywatnym!

Zenek Martyniuk: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że wokalista urodził się 23 czerwca 1969 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 52 lata. Pochodzi ze wsi Gredele położonej w województwie małopolskim. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego, zdecydował się na Studium Ekonomiczne.

Co ciekawe, pierwsze kroki w kierunku edukacji muzycznej zapewnili mu wujkowie. Martyniuk jako dziecko brał także udział w konkursach piosenek. Okazuje się, że swoich sił próbował nie tylko w utworach w języku polskim, ale także romskim, białoruskim i rosyjskim.

Zenek Martyniuk Kariera
Występ Zenka Martyniuka

Zobacz także: Co wiemy o Danzelu?

Zenek Martyniuk: kariera

Martyniuk na początku kariery muzycznej występował w grupach muzycznych Akord i Centrum. Natomiast w 1989 roku postał zespół Akcent, którego jest współzałożycielem. Nie da się ukryć, że szybko okazał się on być prawdziwym fenomenem. Do największych hitów, które wykonuje polski król disco polo na pewno należy zaliczyć: Przez twe oczy zielone, Przekorny los, Gwiazda i Pragnienie miłości.

Nie bez powodu popularny Zenek został okrzyknięty prawdziwym królem disco polo. Warto zaznaczyć, że w 2020 roku premierę miał film dokumentalny, który powstał w oparciu o życie artysty.

Wokalista często występuje na koncertach, które wszyscy zainteresowani mają okazję obejrzeć w telewizji.

Zenek Martyniuk piosenki
Martyniuk to prawdziwa gwiazda disco polo

Zenek Martyniuk: żona

Wokalista od wielu lat jest związany ze swoja partnerką życiową Danutą. Na ślubnym kobiercu stanęli w 1989 roku. To właśnie dla wybraki swojego serca mężczyzna dedykował niektóre z utworów o miłości. Owocem ich związku jest syn Daniel, który urodził się w tym samym roku.

Zenek Martyniuk: Instagram

Wszystko wskazuje na to, że gwiazda polskiego disco polo nie prowadzi własnego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram Fanpage Zenka Martyniuka

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej