Złota Piłka 2021: w sieci pojawiły się przecieki – znamy laureata?

4 listopada 2021
Przez: : MC

Złota Piłka to coroczny plebiscyt, w którym wybrany zostaje piłkarz o największych osiągnięciach minionego roku. To jedno z większych wydarzeń sportowych, które wzbudza wiele emocji. Czyżby wyniki tegorocznej nagrody były już znane? W sieci pojawiły się przecieki!

View this post on Instagram

A post shared by Ballon d’Or (@francefootball)

Złota Piłka

Złota Piłka to coroczny plebiscyt dla najlepszych piłkarzy na świecie. Podczas ceremonii zostaje wybrany zawodnik o największych osiągnięciach minionego roku. Pomysłodawcą konkursu był szef France Football – Gabriel Hanot, który zapoczątkował rozdawanie nagrody już w 1956 roku. Pierwszym laureatem jest Stanley Matthews, który wówczas grał w Blackpool.

Absolutnym fenomenem, jeśli chodzi o nagrodę Złotej Piłki jest Lionel Messi, który otrzymał ją aż 6 razy. Ponadto nagroda trafiła w jego ręce 4 lata z rzędu.

Zobacz także: Robert Lewandowski laureatem Złotego Buta

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa plebiscyt się nie odbył. W związku z tym emocje związane z tegoroczną galą są coraz większe, tym bardziej, że jako o laureacie mówi się o Robercie Lewandowskim.

“Jeśli ten plebiscyt ma być poważny, to piłka musi trafić na kominek Roberta. W przeciwnym razie obejrzymy jakieś cyrkowe przedstawienie, kabaret” – powiedział Radosław Kałużny w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Leo Messi zwycięzcą Złotej Piłki 2019

Przecieki

W mediach coraz głośniej jest o Robercie Lewandowskim – jego talencie i licznych osiągnięciach. Nic więc dziwnego, że wielu kibiców wierzy, że Złota Piłka trafi właśnie do rąk napastnika Bayernu Monachium.

“Jeśli piłka znowu wpadnie w łapki Messiego, plebiscyt ten będzie groteską. Nie jestem idiotą, by podważać kunszt Leo, lecz głosujący, chyba z przyzwyczajenia, co rok wpisują Argentyńczyka jako numer jeden. A od pewnego czasu Robert sportowo go dystansuje” – dodał Kałużny w rozmowie z Przeglądem sportowym.

Jak się jednak okazuje, w sieci pojawiły się liczne przecieki sugerujące, że plebiscyt po raz kolejny wygra właśnie Lionel Messi z kolei Robert Lewandowski ma zająć drugie miejsce.

Co o tym myślicie?

źródło: twitter.com, Przegląd Sportowy, Instagram Ballon d’Or

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej