Artur Walczak ‘’Waluś’’: [wiek, PunchDown, kariera, Instagram]

24 października 2021
Przez: : KS

Artur Walczak, szerszej widowni znany także jako Waluś, to były strongman i zawodnik mieszanych sztuk walki. Mężczyzna cieszy się duża sympatią ze strony wielbicieli sportu, a także internautów. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym!

Artur Walczak: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Waluś pochodzi z Gniezna. Co więcej, cieszy się doskonałą opinią i sympatią ze strony jego mieszkańców. Stamtąd dowiadujemy się również, że urodził się 10 czerwca 1975 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 46 lat.

Artur Waluś PunchDown
Waluś w bardzo ciężkim stanie po PunchDown 5

Zobacz także: Tragiczne zakończenie gali PunchDown 5! Waluś w stanie krytycznym!

Artur Walczak: kariera

Waluś swoją karierę jako strongman rozpoczął prawie 20 lat temu. Na swoim koncie ma duże wyróżnienia i sukcesy. Ponadto, ustanowił nawet rekord świata w tzw. ,,spacerze farmera’’. Konkurencja ta polega na chodzeniu obciążeniem 300 kg podzielonym na dwie walizy.

Kiedy przestał startować w konkursach, udzielał się w nich jako sędzia oraz organizator.

Co więcej, Walczak stoczył trzy walki MMA. Dwie z nich odbyły się w organizacji Slugfest. Podczas nich raz wygrał, a raz musiał uznać wyższość przeciwnika. Oprócz tego, widzowie mieli okazję oglądać byłego strongmana także podczas Fame MMA 2. Jego walka zakończyła się wygraną.

Artur Walczak: PunchDwon

Popularny Waluś od jakiegoś czasu należał także go grona zawodników organizacji PunchDown. Podczas gal zawodnicy stają naprzeciwko siebie i uderzają się nawzajem otwartą dłonią w twarz.

22 października 2021 roku odbyła się gala PunchDown 5. Na niej przeciwnikiem Walczaka był Dawid Zalewski. Niestety, w wyniku obrażeń, jakich doznał w trakcie pojedynku, natychmiastowo do akcji musieli wkroczyć ratownicy medyczni.

Ciężki nokaut, którego doznał Waluś spowodował, że potrzebny był przewóz zawodnika do szpitala. Niedługo później w sieci pojawiły się informacje, że Walczak jest w bardzo ciężkim stanie i walczy o życie.

Zobacz także: Dawid Zalewski zabrał głos po nokaucie Walusia!

Artur Walczak: Instagram

Profil sportowca na Instagramie możemy znaleźć pod nazwą @artur_walus_walczak. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 7 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz