Połącz się z nami

Artur „Waluś” Walczak nie żyje – organizatorzy Punch Down odpowiedzą za tragiczne wydarzenia?

Artur "Waluś" Walczak

News

Artur „Waluś” Walczak nie żyje – organizatorzy Punch Down odpowiedzą za tragiczne wydarzenia?

Artur Walczak brał udział w 5. edycji Punch Down. Przegrał w pojedynku z Dawidem Zalewskim, stracił przytomność i trafił do szpitala. Po kilku tygodniach walki o jego życie, Artur zmarł. Kto odpowie za tragiczne wydarzenia mające miejsce na gali?

Artur „Waluś” Walczak

Gala Punch Down 5

22 października miała miejsce 5. edycja gali Punch Down, podczas której zawodnicy wymierzają sobie ciosy z otwartej dłoni w policzek. Sportowe wydarzenie skończyło się jednak nieprzywidzianymi zwrotami akcji oraz tragicznymi w skutkach wydarzeniami.

Przypomnijmy, że podczas jednego ze starć zmierzyli się: Artur „Waluś” Walczak oraz Dawid Zalewski. Po jednym z ciosów zadanych przez Dawida, Artur gorzej się poczuł, a po chwili stracił przytomność. Konieczna była interwencja medyków i hospitalizacja. O życie Walusia walczono przez kilka tygodni. Mężczyzna przebywał w śpiączce, a próby wybudzenia były nieudane.

Niestety 26 listopada, przyjaciel Artura Walczaka – Bonus BGC, poinformował na swoim Instagramie, że Artur Waluś Walczak nie żyje. W poruszającym poście czytamy:

„Spoczywaj w pokoju Przyjacielu  Do końca wszyscy wierzyliśmy.. Mam nadzieję , że tam będzie Ci lepiej niż tu… Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur” – napisał Bonus na Instagramie.

Zobacz także: Artur Walczak nie żyje

Kto odpowie za śmierć Artura Walczaka?

Gala Punch Down 5 zakończyła się najczarniejszym scenariuszem. Artur Walczak zmarł. Przypomnijmy, że organizatorzy wydarzenia tuż po trafieniu Artura do szpitala wydali w sprawie oświadczenie, w którym czytamy:

„Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu. (…) Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.”

Nie mniej jednak sprawę bada również prokuratura, która po wszczęciu postępowania przygotowawczego ma ustalić, czy będzie to sprawa przeciwko komuś. Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu poinformowała:

„Dzisiaj rano nastąpił zgon pokrzywdzonego Artura Walczaka w szpitalu na ulicy Borowskiej. Prokuratura skierowała ciało na sekcję zwłok do medycyny sądowej. Prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze. Rozmawiałam dzisiaj z prokuratorem nadzorującym to postępowanie. Czynności w tej chwili prowadzi Komenda Miejska we Wrocławiu. Na pewno ta śmierć jest bardzo ważna dla postępowania i dla oceny zachowania organizatorów i uczestnika, który dokonał tego uderzenia. Jeszcze nikt nie został przesłuchany w charakterze podejrzanego, nikomu nie postawiono zarzutów” – poinformowała rzeczniczka.

źródło: Instagram Bonusa BGC / Punch Down

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry