Artur ,,Waluś’’ Walczak w stanie krytycznym! Organizatorzy PunchDown wydali oświadczenie!

24 października 2021
Przez: : M.S.

Do dramatycznych wydarzeń doszło podczas gali PunchDown 5. Artur Walczak został znokautowany, a jego życie jest zagrożone. Organizacja Punchdown wydała oświadczenie! Czy wszystko zostało dopilnowane?

Artur Waluś Walczak walczy o życie

22 października odbyła się 5. gala PunchDown , gdzie przeciwnicy wymierzają sobie ciosy w policzki. Niestety dla jednego z zawodników te rozgrywki zakończyły się tragicznie. W walce na przeciwko siebie stanęli Artur Walczak oraz Dawid Zalewski. Po kolejnym z wymierzonych ciosów Waluś gorzej się poczuł i potrzebna była interwencja ratowników medycznych. Po utracie przytomności wezwana została karetka i zawodnik trafił do szpitala.

Zobacz także: Nokaut Artura Walczaka podczas Punchdown!

Z relacji jego przyjaciela, Piotra Witczaka, dowiedzieliśmy się, że stan Walczaka jest krytyczny. Mózg Artura jest bardzo uszkodzony i ma on małe szanse na przeżycie. Aktualnie przebywa w śpiączce farmakologicznej. Zaznaczył również, że znokautowany zawodnik czekał na karetkę ok. 30 minut, co mogło zaważyć na stanie jego zdrowia.

W jakim stanie jest Artur Walczak?
Artur Walczak w stanie krytycznym

PunchDown wydało oświadczenie

24 pażdziernika, organizatorzy PunchDown wydali oświadczenie, którym zapewnili, że wszelkie procedury bezpieczeństwa podczas gali zostały zapewnione. Walczaka bezpośrednio po uderzeniu, ratownicy medyczni udzielili pomocy, a gdy pojawiły się problemy neurologiczne, wezwano karetkę i Waluś został przetransportowany do szpitala.

“Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu.
Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu.
Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono. Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy.”

https://www.instagram.com/p/CVYGUjJI0rz/

Podkreślono również, że zdrowie zawodników jest dla organizatorów najważniejsze:

“Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia.
Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.”

Zobacz także: Dawid Zalewski zabrał głos po nokaucie Walusia.

Na końcu udzielono wsparcia rodzinie znokautowanego zawodnika:

“Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi. Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.”

My również trzymamy kciuki za stan zdrowia Artura!

Źródło: Instagram Punchdown

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej