Połącz się z nami

Bezczel nie żyje – podano datę pogrzebu. Rodzina rapera ma prośbę do uczestników ceremonii

Bezczel

News

Bezczel nie żyje – podano datę pogrzebu. Rodzina rapera ma prośbę do uczestników ceremonii

21 września w wieku 37 lat zmarł Michał Banaszek, znany szerzej jako Bezczel. Muzyk osierocił syna i zostawił pogrążoną w żałobie rodzinę. Smutku nie kryją jego fani oraz całe środowisko muzyczne. Rodzina podała dokładną datę pogrzebu.

Kim był Michał?

Michał Banaszek, znany szerzej pod pseudonimem Bezczel to raper, który od wielu lat działał na polskiej scenie hip-hopowej. W 2007 roku dołączył do grupy Fabuła, z którą nagrał dwie płyty, jednak największą popularność, a zarazem uznanie zdobył wydając płytę A.D.H.D. Łącznie muzyk wydał 4 albumy, a ostatni ukazał się na rynku w 2018 roku.

Jeśli chodzi o życie prywatne, od lat tworzył udany związek z Sylwią, z którą doczekał się syna Oskara. Chłopiec przyszedł na świat w 2015 roku.

View this post on Instagram

A post shared by @rapowiadomienia

Śmierć

Na dniach do mediów dotarła informacja, że Bezczel nie żyje. Wiadomość ta poruszyła nie tylko jego bliskich i fanów, ale również całe środowisko hip-hopowe. Jako pierwszy o tragicznych wydarzeniach poinformował Kafar, który napisał:

„Brak jakichkolwiek ku*wa słów. Do zobaczenia, Wariacie.”

„Spoczywaj w pokoju, Michał [*]. Dziękujemy Ci za wszystkie, nie tylko muzyczne, chwile. Na zawsze w naszych sercach…” – tymi słowami informację potwierdziła również wytwórnia Step Records, z którą współpracował Bezczel.

Prawdopodobną przyczyną śmierci Michała było zatrzymanie akcji serca.

Oświadczenie wytwórni Step Records

Zobacz także: Kafar nagrał utwór upamiętniający Bezczela

Pogrzeb Bezczela

Łukasz „Poszwixxx” Poszwa opublikował na swoim profilu na Facebooku nekrolog, informując o szczegółach ceremonii. Pogrzeb Bezczela odbędzie się 24 września 2021 roku o godzinie 11.00, a dziś, 23 września od godz. 16:00 można pożegnać rapera. W domu pogrzebowym w Białymstoku przy ul. Artyleryjskiej 9 zostanie wystawione ciało rapera.

„Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 24 września 2021 roku o godzinie 11.00  w kościele parafialnym w Karakulach, po którym nastąpi pochowanie na Cmentarzu Parafialnym o czym zawiadamia pogrążona w głębokim żalu Rodzina” – czytamy na nekrologu.

Ponadto rodzina zmarłego prosiła, aby zamiast kwiatów ofiarować pieniądze na Mszę Świętą za Michała.

źródło: Instagram Step Records, party.pl, facebook.com

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry