Bożena Dykiel: [wiek, kariera, mąż, Na Wspólnej, Instagram]

25 października 2021
Przez: : KS

Bożena Dykiel to bez dwóch zdań jedna z najbardziej znanych aktorek w Polsce. Dużą rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu Na Wspólnej, który jest emitowany już od wielu lat. Sprawdźmy, co wiadomo o jej karierze i życiu prywatnym!

Bożena Dykiel: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że aktorka urodziła się 26 sierpnia 1948 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 73 lata. Wiadomo także, że pochodzi z Grabowa – wsi położonej w województwie podlaskim.

Kobieta jest absolwentką jednego z warszawskich liceów. Następnie, zdecydowała się na studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Ukończyła ją w 1971 roku.

Bożena Dykiel Na Wspólnej
Dykiel od lat wciela się w Marię Ziębę w serialu Na Wspólnej

Zobacz także: Co wiemy o aktorze Mateuszu Damięckim?

Bożena Dykiel: mąż

Wiele osób zastanawia się także, co wiadomo na temat życia prywatnego aktorki. Okazuje się, że jej mężem jest Ryszard Kirejczyk. Ich związek trwa już od ponad 40 lat. Para doczekała się dwóch córek. Jednakże, Dykiel należy do grona osób, które o swoich najbliższych publicznie wypowiadają się bardzo rzadko. Wiadomo jednak, że aktorka spełnia się nie tylko jako matka, ale również babcia.

Bożena Dykiel: kariera

Okazuje się, że Dykiel przed kamerami zadebiutowała zaraz po ukończeniu szkoły aktorskiej. Oprócz tego, doskonale odnajdywała się również na deskach teatrów. Przez jakiś czas należała do grona aktorów występujących na scenie Teatru Narodowego w Warszawie.

Zobacz także: Wywiad z Bożeną Dykiel w Dzień Dobry TVN. Aktorka poniosła już pierwsze konsekwencje.

Widzowie mają okazję oglądać Bożenę Dykiel zarówno w produkcjach filmowych, jak i telewizyjnych. Między innymi, zagrała w filmach Alternatywy 4, Znachor, Przesłuchanie i Brunet wieczorową porą.

Jednakże, duża rozpoznawalność wśród widzów zyskała także dzięki rolom w popularnych serialach telewizyjnych. Przede wszystkim odnosi się to do roli Marii Zięby w Na Wspólnej, gdzie gra od 18 lat.

Bożena Dykiel kariera
Maria Zięba z Na Wspólnej

Bożena Dykiel: Instagram

Wszystko wskazuje na to, że aktorka nie udziela się w mediach społecznościowych. Zatem na próżno szukać jej profilu na przykład na Instagramie.

źródło: Instagram Na Wspólnej

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej