Fundacja odcina się od Bożeny Dykiel! To dopiero początek konsekwencji po głośnym wywiadzie?

25 października 2021
Przez: : W.M.

Kilka dni temu Bożena Dykiel gościła w studio Dzień Dobry TVN, gdzie jako ambasadorka kampanii “Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” wypowiadała się na temat choroby, jaką jest depresja. Kontrowersyjne wystąpienie aktorki w studio ma swoje konsekwencje. Fundacja, której Dykiel była twarzą od kilku edycji, rozwiązała z nią współpracę.

Wywiad z Bożeną Dykiel
Bożena Dykiel w studio DDTVN

Wywiad z Bożena Dykiel

W minioną sobotę Bożena Dykiel, która widzom znana jest z udziału w serialu Na wspólnej, była gościem w porannym wydaniu śniadaniówki na antenie TVN. Aktorka odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, w którym jako ambasadorka kampanii “Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” w rozmowie z prowadzącymi Agnieszka Woźniak-Starak i Ewą Drzyzgą wypowiadała się na temat podstępnej choroby, jaką jest depresją.

Wystąpienie Dykiel w śniadaniówce wywołało sporo kontrowersji. Aktorka mówiła między innymi, że przyczyną depresji jest niedobór litu w organizmie. Ponadto gwiazda serialu Na wspólnej negowała istnienie pandemii koronawirusa, a także na koniec rozmowy zareklamowała okulary, które mają pomóc w zwalczeniu depresji.

Wywiad z Bożeną Dykiel szeroko skomentowano w mediach. Mimo iż wzbudził wiele skrajnych emocji, część osób zgadzała się ze zdaniem aktorki. Pochwaliła ją za odważne wystąpienie przed kamerami i przedstawienie światu swoich poglądów.

Wystąpienie w DDTVN szybko zniknęło jednak z sieci. Kontrowersyjny wywiad wycięty został także z platformy Player, a widzowie oburzeni są faktem, że stacja TVN, która do tej pory promowała się na “wolne media”, odcina się od sprawy, milczy i udaje, że cała sytuacja nie miała miejsca.

Bożena Dykiel po wystąpieniu w DDTVN

Mimo iż od pojawienia się Bożeny Dykiel w telewizji minęło kilka dni, wywiad aktorki, w którym przedstawiła swoje zdanie na temat depresji, wciąż wzbudza ogromne emocje.

Zobacz także: Prowadząca DDTVN skomentowała wywiad Dykiel w telewizji.

Jak się właśnie okazało, burzliwe wystąpienia gwiazdy w śniadaniówce ma swoje niechlubne konsekwencje. Jak poinformowała Fundacja Twarze depresji, współpraca z Bożeną Dykiel, która od kilku edycji była ich ambasadorką, dobiegła końca.

Na oficjalnym profilu fundacji pojawiło się oświadczenie, z którego dowiadujemy się także, że wypowiedź p. Dykiel w DDTVN nie była z nimi konsultowana, a opinia aktorki jest wyłączenie jej własną.

“Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie.

Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w „Dzień dobry” TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii.(…)”

Oglądaliście wywiad z Bożeną Dykiel w DDTVN? Decyzja Fundacji o zakończeniu współpracy z aktorką była słuszna?

źródło: Facebook Fundacji Twarze depresji/YouTube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej