„Eurowizja 2022”: Doda chce wystąpić na Eurowizji. TVP nie wzięło jej pod uwagę? Widzowie są wściekli

14 stycznia 2022
Przez: : W.M.

Telewizja Polska przedstawiła 10 uczestników, którzy starać się będą o reprezentowanie Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2022. Dzień wcześniej Doda zdradziła, że zgłosiła swoją kandydaturę, jednak ostatecznie nie znalazła się wśród przedstawionych przez TVP kandydatów. Internauci są oburzeni. Czy Doda ma jednak szansę zaśpiewać podczas zbliżającej się Eurowizji?

Polscy kandydaci na Konkurs Eurowizji

66. Konkurs Piosenki Eurowizji już w maju. W tym roku wielkie muzyczne widowisko odbędzie się w hali tyrańskim PalaOlimpico we Włoszech. 10 oraz 12 maja widzowie zobaczyć będą mogli dwa półfinałowe konkursy, a finał Eurowizji 2022 z reprezentantami wcześniej wyłonionych krajów odbędzie się 14 lutego. Czy po porażce Rafała Brzozowskiego w 2021 roku Polska zaśpiewa w końcu w finale Eurowizji?

Zobacz także: Kto będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji?

14 stycznia Telewizja Polska przedstawiła listę kandydatów, którzy zaśpiewają 19 lutego podczas koncertu na żywo. Spośród 10 wyłonionych uczestników widzowie i jury wyłonią artystę, który będzie reprezentować Polskę podczas zbliżającego się Konkursu Piosenki Eurowizji.

„Telewizja Polska podjęła decyzję 🤩 o organizacji 𝗞𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁𝘂 𝗙𝗶𝗻𝗮ł𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗞𝗿𝗮𝗷𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝗘𝗹𝗶𝗺𝗶𝗻𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗱𝗼 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂 𝗣𝗶𝗼𝘀𝗲𝗻𝗸𝗶 𝗘𝘂𝗿𝗼𝘄𝗶𝘇𝗷𝗶 – 𝗧𝘂𝗿𝘆𝗻 𝟮𝟬𝟮𝟮,🎙podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń.” – czytamy na oficjalnym profilu TVP

Wśród kandydatów, którzy zaśpiewają podczas eliminacji do Konkursu Eurowizji 2022, znaleźli się: Ania Byrcyn, Daria, Emilia Dębska (Mila), Karolina Lizer, Karolina Stanisławczyk & Chika Toro, Kuba Szmajkowski, Lidia Kopania, Ochman, Siostry Szlachta oraz Unmute.

Doda nie wystąpi na Eurowizji?

W miniony czwartek Doda poinformowała swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zgłosiła swoją najnowszą piosenkę Fake Love do eliminacji w Konkursie Eurowizji.

„Fake love” na Eurowizji? Niech się dzieje wola nieba / fanów #oszalałam” – napisała na swoim Instagramie

Doda nie wystąpi na Eurowizji?
Doda nie zaśpiewa podczas Eurowizji?

Ostatecznie w przedstawionych przez TVP nazwiskach uczestników nie znalazła się jednak Doda. Internauci są oburzeni. Post postem, gdzie przedstawiona została oficjalna lista kandydatów, którzy zaśpiewają podczas eliminacji do Eurowizji, aż grzmi.

„Dawać Dodę!!!”

„Chcemy Dode”

„omg, a gdzie Doda?”

Okazuje się, że brak Dody na liście, nie oznacza, że faktycznie piosenkarka nie będzie brać udziału w eliminacjach do Eurowizji 2022. Regulamin TVP daje możliwość przyznawania tzw. “dzikiej karty”. Członkowie komisji konkursowej mogą jeszcze wskazać kandydatów spoza listy zgłoszeń.

Czy Doda otrzyma “dziką kartę” i tym samym dostanie szansę reprezentowania Polski podczas zbliżającego się Konkursu Piosenki Eurowizji 2022? Przekonamy się już niebawem.

źródło: Instagram TVP/Instagram Dody

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej