Połącz się z nami

„Eurowizja 2022”: Znamy już wszystkich kandydatów. Kto będzie reprezentować Polskę?

Kto zaśpiewa z Polski na Eurowizji?

Rozrywka

„Eurowizja 2022”: Znamy już wszystkich kandydatów. Kto będzie reprezentować Polskę?

Już za kilka tygodni odbędzie się Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Telewizja Polska przedstawiła właśnie wszystkich kandydatów, którzy starać się będą o reprezentowanie Polski w muzycznym widowisku.

Eurowizja

Wielkimi krokami zbliża się 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. W tym roku muzyczne widowisko odbędzie się w hali PalaOlimpico w Turynie we Włoszech. Dwa półfinałowe konkursy, z których wyłonieni zostaną finaliści, odbędą się 10 oraz 12 maja. Wielki finał Eurowizji 2022 zaplanowany jest 14 maja.

W ubiegłym roku Polskę reprezentował Rafał Brzozowski ze swoim tanecznym utworem The Ride jednak piosenka prowadzącego Jaka to melodia? nie porwała Europy i ostateczne Polak nie dostał się nawet do finału konkursu. Mimo wszystko prezes TVP Jacek Kurski był bardzo zadowolony z występu naszego rodaka i po konkursie Piosenki Eurowizji 2021 w samym superlatywach wypowiadał się o Brzozowskim.

Kto zaśpiewa na Eurowizji 2022?

14 stycznia Telewizja Polska po raz pierwszy oficjalnie przedstawiła wszystkich kandydatów, którzy zaśpiewają w podczas eliminacji do Konkursu Eurowizji 2022.

„Telewizja Polska podjęła decyzję 🤩 o organizacji 𝗞𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁𝘂 𝗙𝗶𝗻𝗮ł𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗞𝗿𝗮𝗷𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝗘𝗹𝗶𝗺𝗶𝗻𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗱𝗼 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂 𝗣𝗶𝗼𝘀𝗲𝗻𝗸𝗶 𝗘𝘂𝗿𝗼𝘄𝗶𝘇𝗷𝗶 – 𝗧𝘂𝗿𝘆𝗻 𝟮𝟬𝟮𝟮,🎙podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń.” – czytamy na oficjalnym profilu TVP

Z wielu kandydatów, którzy zgłosili swoje kandydatury, wyłoniono 10 artystów, którzy w zaśpiewają 19 lutego podczas koncertu na żywo. O tym, który z nich będzie reprezentować Polskę podczas zbliżającego się konkursu Piosenki Eurowizji, zdecydują głosy widzów i jurorów.

Zobacz także: Skandal podczas Eurowizji Junior.

Przedstawiamy 10 uczestników, którzy wezmą udział w eliminacjach krajowych.

  • Ania Byrcyn Dokąd?
  • DariaParanoia
  • Emilia Dębska (Mila)All I Need
  • Karolina Lizer Czysta woda
  • Karolina Stanisławczyk & Chika Toro Move
  • Kuba Szmajkowski Lovesick
  • Lidia Kopania Why Does It Hurt
  • Ochman River
  • Siostry Szlachta Drogowskazy
  • UnmuteGłośniej niż decybele

Kto Waszym zdaniem zaśpiewa podczas Eurowizji 2022?

źródło: Instagram

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Rozrywka

Do góry