Eurowizja 2022: Kto wygra preselekcje? Viki Gabor ma swój typ!

19 stycznia 2022
Przez: : M.S.

19 lutego odbędą się krajowe eliminacje, które wyłonią reprezentanta Polski na Eurowizji 2022. Kto wygra preselekcje i wystąpi w konkursie w Turynie? Viki Gabor zdradziła swój typ.

Eliminacje do Eurowizji 2022

Finał Eurowizji 2022 w tym roku odbędzie się 14 maja w Turynie, jednak kto będzie reprezentował nasz kraj dowiemy się 19 lutego. Wtedy organizowane są preselekcje, które wyłonią artystę, który zaśpiewa w Turynie. Do walki stanie 10 kandydatów:

  • Ania Byrcyn – Dokąd?
  • Daria – Paranoia
  • Emilia Dębska (Mila) – All I Need
  • Karolina Lizer – Czysta woda
  • Karolina Stanisławczyk & Chika Toro – Move
  • Kuba Szmajkowski  Lovesick
  • Lidia Kopania  Why Does It Hurt
  • Ochman – River
  • Siostry Szlachta  Drogowskazy
  • Unmute – Głośniej niż decybele
Kandydaci do preselekcji na Eurowizję
Kto wygra preselekcje?

Chociaż ostatnio Doda poinformowała swoich fanów o tym, że wysłała zgłoszenie ze swoją piosenką Fake Love, jednak wiele wskazuje na to, że w tym roku organizatorzy nie przyznają dzikich kart, zatem udział Dody podczas preselekcji jest razej mało możliwy:

W preselekcjach wystąpi 10 artystów, których nazwiska ogłoszono w piątkowym wydaniu „Pytania na śniadanie”. Nie zostaną wręczone dzikie karty. Nie było nawet takich planów. Do eliminacji zakwalifikowały się tylko utwory zgłoszone do 20 listopada włącznie i żadnych dzikich kart nie będzie. A nachalne lansowanie się na fake newsach związanych z Eurowizją to tylko dowód ma siłę marki jaką jest telewizja publiczna” – podał informator jastrzabpost.

Zobacz także: Doda nie pojedzie na Eurowizję 2022?

To wielki cios dla fanów artystki, którzy wiązali spore nadzieję, z tym, że ich ulubienica wystąpi w Turynie. Kto zatem ma największe szanse na udział w Eurowizji 2022?

Kto wygra preselekcje?

W rozmowie z jastrzabpost, Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019, zdradziła swój typ. Młoda wokalistka postawiła na Darię i Kubę:

Widziałam parę osób. Nie słyszałam wszystkich piosenek. Ale widziałam niektórych uczestników. Ciężko mi powiedzieć… ale Daria, Kuba. Darii nie spotkałam, ale pisałyśmy na Insta i wydaje się mega miłą osobą. Kubę znam, więc bardzo im kibicuję. Piosenki spoko, takie na topie, dużo takich klubowych piosenek. To działa. Myślę, że fajnie by było z takim czymś wystąpić. Coś nowego, co roku jest inny vibe na Eurowizji, więc why not …?”

Viki dodała, że jeśli miałaby dobrą piosenkę to w przyszłości chętnie wzięłaby udział w Eurowizji.

Podzielacie zdanie Gabor?

Źródło: jastrzabpost, Instagram Eurowizja.org

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz