Połącz się z nami

Eurowizja 2022: znana kolejna kandydatka na reprezentantkę Polski – lata temu wystąpiła w Konkursie Eurowizji!

Kandydatka do Eurowizji 2022

Rozrywka

Eurowizja 2022: znana kolejna kandydatka na reprezentantkę Polski – lata temu wystąpiła w Konkursie Eurowizji!

Nie milkną kolejne doniesienia związane z Eurowizją 2022. W preselekcjach udział weźmie aż 10 kandydatów. Do tej pory mowa była o takich artystach jak Krystian Ochman, Ania Byrcyn i Daria Marx. Do ich grona dołączyła kolejna kandydatka, która co ciekawe, kilka lat temu reprezentowała nasz kraj podczas konkursu Eurowizji! O kim mowa?

Eurowizja 2022

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. To wielkie wydarzenie dla fanów muzyki z całej Europy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku konkurs wygrał zespół Maneskin z Włoch, dlatego kolejny muzyczny event odbędzie się właśnie we Włoszech, a konkretnie w hali PalaOlimpico w Turynie. Eurowizja 2022 odbędzie się 10, 12 i 14 maja.

Zobacz także: Doda zgłosiła swój udział do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku nasz kraj reprezentował Rafał Brzozowski, który wykonał utwór pt. The Ride. Nasz reprezentant nie awansował jednak do finału, odpadając w drugim półfinale.

Kolejna kandydatka do reprezentacji Polski

Warto zaznaczyć, że na ten moment nieznana jest dokładna data koncertów preselekcyjnych. Początkowo informowano, że reprezentant zostanie wyłoniony najpóźniej 2 stycznia. Następnie termin przesunięto na 15 stycznia, by ostatecznie przenieść termin na połowę lutego.

Zobacz także: TVP zmieniło zasady wyboru reprezentanta na Eurowizji

Z serwisu JastrząbPost dowiadujemy się, że kandydatami do reprezentowania naszego są: Krystian Ochman, Ania Byrcyn i Daria Marx.

„TVP w połowie lutego szykuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Wśród nich nie zabraknie faworytów internautów: Krystiana Ochmana, Ani Byrcyn i Darii Marx. Zwycięską piosenkę wybierze komisja złożona z osób związanych z polskim rynkiem muzycznym, która oceni propozycje, ale swój głos będą mogli oddać widzowie” – zdradza źródło serwisu JastrząbPost. 

Jak się okazuje, to nie koniec zaskakujących informacji! JastrząbPost donosi, że kolejną kandydatką ma być artystka, która w 2009 roku reprezentowała Polskę na Eurowizji. Mowa o Lidii Kopani.

Lidia Kopania w 2009 roku wykonała na Konkursie Piosenki Eurowizji utwór I Don’t Wanna Leave, natomiast w tym roku podczas preselekcji zaśpiewa piosenkę pt. Why does it heart.

Lidia zaśpiewa po angielsku piosenkę pt. Why does it heart, ale to nie koniec zaskoczeń, jeśli chodzi o uczestników” – mówi serwisowi JastrząbPost osoba z Telewizji Polskiej.

Lidia Kopania

Myślicie, ze Lidia Kopania po raz drugi będzie reprezentować nasz kraj?

źródło: jastrzabpost.pl, Instagram Lidii Kopani, Eurowizji

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Rozrywka

Do góry