Fame MMA 14: Kto zwyciężył w oktagonie? Ta gala przejdzie do historii!

14 maja 2022
Przez: : KS

Gala Fame MMA 14 to jedno z najbardziej interesujących zestawień w historii freakowych sportów walk. 14 maja 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie odbędą się dwie walki kobiet, pojedynek o pas, a w main evencie zmierzą się Tromba i Gimper. Emocje gwarantowane!

Fame MMA 14: karta walk

Tego wieczoru w Tauron Arenie w Krakowie przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się youtuberzy, streamerzy, byli zawodowi sportowcy oraz pozostali twórcy internetowi.  Zarówno włodarze Fame MMA, jak i widzowie ocenili, że to jedno z najlepszych zestawień w historii freak fightów.

Mateusz Trąbka vs Tomasz Działowy
Mateusz ,,Tromba” Trąbka vs Tomasz ,,Gimper” Działowy – walka wieczoru Fame MMA 14

Zobacz także: Awantura za kulisami Fame MMA 14! Doszło do przepychanki

Karta walk Fame MMA 14 prezentuje się następująco:

  • Katarzyna ,,Laluna’’ Alexander vs Wiktoria Jaroniewska
  • Dawid Malczyński vs Mariusz ,,Hetrer’’ Słoński
  • Mateusz ,,Muran’’ Murański vs Alan ,,Alanik’’ Kwieciński
  • Adam ,,AJ’’ Josef vs Mateusz ,,Matt Fit Lovers’’ Janusz
  • Krystian ,,Krycha’’ Wilczyński vs Maksymilian ,,Wiewiór’’ Wiewiórka – pojedynek o pas
  • Piotr ,,Szeli’’ Szeliga vs Norman ,,Stormin’’ Parke
  • Agata ,,Fagata’’ Fąk vs Monika ,,Mona’’ Kociołek
  • Sergiusz ,,Nitro’’ Górski vs Marcin ,,Xayoo’’ Majkut
  • Mateusz ,,Tromba’’ Trąbka vs Tomasz ,,Gimper’’ Działowy

Fame MMA 14 na żywo

W pierwszym pojedynku tego wieczoru w oktagonie pojawiła się Laluna, która niewątpliwie była jedną z najbardziej barwnych postaci podczas konferencji oraz młoda debiutantka Wiktoria Jaroniewska. Dziewczyna zgodziła się zastąpić kontuzjowaną Sheeyę. Widzowie byli szczególnie ciekawi, jak w ringu zaprezentuje się Królowa życia. Ostatecznie, po trzech pełnych rundach na punkty zwyciężyła Wiki!

View this post on Instagram

A post shared by FAME MMA (@famemmatv)

Następnie do oktagonu weszli Dawid Malczyński i Mariusz ,,Hejter’’ Słoński. Nie da się ukryć, że ogromnym faworytem w oczach bukmacherów i widzów był zawodnik z Wrocławia. Jak się okazało, Malczyński zwyciężył już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut.

Walka Alana Kwiecińskiego i Mateusza Murańskiego to jedno z najbardziej wyczekiwanych starć. Między panami podczas każdego spotkania naprawdę iskrzyło i nie brakowało złej krwi. Po trzech pełnych rundach ku zaskoczeniu zebranej publiczność przez niejednogłośną decyzję sędziów zwyciężył Muran.

Kolejno w ringu zaprezentowali się debiutant Adam ,,AJ’’ Josef i Matt Fit Lovers, który zastąpił Roberta Karasia. Trzeba przyznać, że przebieg ich pojedynku był jedną wielką niewiadomą. Okazało się, że w pierwszej rundzie spektakularnie wygrał AJ poprzez nokaut.

Pojedynek Krystiana ,,Krychy’’ Wilczaka i Maksymiliana ,,Wiewióra’’ Wiewiórki to jedyna tego wieczoru walka, która toczy się o pas.  Tytułu mistrza do 77 kg bronił Wiewiór. Jak się okazało w oktagonie, zrobił to naprawdę skutecznie. Wiewiór zwyciężył po trzech pełnych rundach po jednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Starcie Normana Parke i Piotra Szeligi to dość nietypowa kombinacja. Mianowicie, panowie zawalczyli w formule K1 w pierwszej rundzie, natomiast dwie pozostałe miały odbyć się w formule MMA w małych rękawicach . Cały pojedynek odbył się w klatce rzymskiej. Między Parke a Szelim iskrzyło już od dawna, a za kulisami panowie wdali się nawet w mała przepychankę. Ostatecznie z klatki jako zwycięzca wyszedł Stormin. Zwyciężył w drugiej rundzie przez TKO.

Na pojedynek Fagaty i Moniki Kociołek czekało wielu widzów. Wszystko za sprawą ostatnich wydarzeń, z których na jaw wyszły kontrowersyjne fakty z życia Agaty Fąk. Panie w oktagonie zaprezentowały się naprawdę ciekawie. Po trzech pełnych rundach po jednogłośnej decyzji sędziów jako wygrana ring opuściła Fagata.

Drugi co-main event to walka Sergiusza ,,Nitro’’ Górskiego i Marcina ,,Xayoo’’ Majkuta. Panowie są czołowymi postaciami ze świata internetu. Przypomnijmy, że Nitro debiutował na poprzedniej gali i musiał uznać wyższość Unboxalla. Jednakże, w pierwszej rundzie zwyciężył Xayoo przez TKO.

Walka wieczoru Tromba vs Gimper to pojedynek na który czekała cała krakowska Tauron Arena. Mateusz Trąbka i Tomasz Działowy mieli naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę przez fanów. Ku uciesze całej widowni zwyciężył Trąba. Ta walka naprawdę zasługiwała na miano main eventu.

źródło: Fame MMA Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz