Jacek Lenartowicz: [wiek, filmy, Wataha, żona, programy]

24 lutego 2020
Przez: : KS

Jacek Lenartowicz to polski aktor, który bez wątpienia jest jedną z najbardziej charyzmatycznych osób w swoim zawodzie. Telewidzowie bardzo cenią jego talent, a artysta bliżej dał się poznać także w programie TVP Star Voice. Gwiazdy mają głos. Co o nim wiadomo?

Jacek Lenartowicz: wiek

Aktor urodził się 13 września 1960 roku, a więc ma 61 lat. Pochodzi z Puław, jednakże przez kilka lat mieszkał w Australii. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.  Zdał egzamin dla aktorów dramatu w szkole w Warszawie. Co ciekawe, pracuje również jako konferansjer. Zapowiada walki bokserskie na największych galach w Polsce. Był także współprowadzącym programu Gorączka złota.

 

 

 
 

 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

 

 
 

 
 

 

 
 

 

Post udostępniony przez Star Voice Fani (@starvoicepolska_fani)

Jacek Lenartowicz: filmy

Na swoim koncie ma wiele ról w serialach i filmach. Między innymi, mogliśmy oglądać go w M jak miłość, Ekstradycja, Samo życie oraz Strażacy. Jednakże, największą popularność przyniósł mu serial Wataha, gdzie wcielił się w Michała Łuczaka i Pułapka. Oprócz tego, grywa również w spektaklach teatralnych, a także dubbinguje bohaterów z bajek i gier.

Mężczyzna wziął udział w pierwszej edycji programu Taniec z gwiazdami na antenie Polsatu. Jego partnerką była Paulina Biernat, jednak z tanecznym show pożegnali się już w drugim odcinku. Lenartowicz pojawił się także w programie Voice. Gwiazdy mają głos. Oprócz niego, wystąpili tam także Aleksandra Szwed, Marcin Urbaś i Monika Pyrek.

Zobacz także: Kim jest Paulina Biernat?

Jacek Lenartowicz: żona

Z żoną Aleksandrą wiodą szczęśliwe życie. Doczekali się trójki dzieci. Mają syna Aleksandra oraz dwie córki: Ninę i Lenę. W jednym z wywiadów zdradził, że razem zajmowali się wychowaniem potomków oraz nie bał się obowiązków rodzicielskich. Aktor ma również dorosłego syna Eryka, który na co dzień wiedzie życie w Sydney.

Jacek Lenartowicz
scena z: Jacek Lenartowicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Jacek Lenartowicz: Instagram

Okazuje się, że aktor nie prowadzi swojego konta na Instagramie. Jest to potwierdzeniem słów, że dba o swoje życie prywatne i razem z najbliższymi ceni sobie prywatność.

źródło: Instagram/AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz