Katarzyna Bosacka zmiażdżyła współpracę Maty z McDonald’s! Ilość kalorii w zestawie powala!

21 października 2021
Przez: : M.J

Od 18 października w restauracjach McDonald’s w całej Polsce dostępny są zestaw, który stworzył jeden z najbardziej popularnych raperów, Mata. Tym razem współpracę z fast foodem Michała Matczaka postanowiła skomentować Katarzyna Bosacka, która od lat walczy ze złym odżywianiem Polaków.

Współpraca Maty z McDonald’s

Michał Matczak, czyli Mata jest aktualnie jednym z najpopularniejszych artystów sceny hip-hopowej w Polsce. Nic więc dziwnego, że wraz z rozwojem jego kariery kolejne wielkie koncerny starają się aby został twarzą ich marki.

Tym razem Mata zawarł jedną z najgłośniejszych współprac w tym roku i w restauracjach McDonald’s stworzył swój autorski zestaw. W jego skład wchodzą średnie frytki, potrójny cheeseburger oraz napój Vanilla Matcha Latte nazwany przez rapera Matchak Latte.

Michał Mata Matczak.
Michał Matczak twarzą McDonlad’s.

Trzeba podkreślić, że współpraca Maty z McDonald’s odbiła się szerokim echem w mediach, a wiele osób nie pozostawiło na raperze suchej nitki. Tym razem to Katarzyna Bosacka postanowiła rozłożyć na czynniki pierwsze zestaw Maty, a swój wpis zaczęła słowami:

“Dlaczego dzieci jedzą śmieci? Bo bez obciachu promują je znane nazwiska”

Bosacka ostro o zestawie Maty w McDonald’s

Kasia Bosacka od lat walczy o to, aby Polacy sięgali świadomie po produkty spożywcze. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że zdecydowała się na zabranie głosu również w tej sprawie.

“‼️ Od dzisiaj w McDonald’s można kupić zestaw, który powstał we współpracy sieci z raperem – „Matą” Michałem Matczakiem. Mata to artysta, który bije rekordy popularności głównie wśród młodego pokolenia i tu pojawia się pytanie… Czy współpraca rapera z McDonald’s i tym samym promowanie przez niego jedzenia typu fast-food wśród młodzieży jest fair? 🤯 Wątpliwe.”

Dodajmy, że zestaw sygnowany nazwiskiem Maty kosztuje 18 złotych. Bosacka zdecydowała się rozebrać go na czynniki pierwsze i jak się okazuje, cheeseburger z potrójnym mięsem kosztuje zaledwie 5,10 zł, frytki 4,60 zł natomiast najdroższy jest napój w cenie 8,30 zł. Nie da się ukryć, że również wartości odżywcze w powyższym zestawie nie wyglądają za dobrze. W samym napoju znajduje się aż 7 łyżeczek cukru, a cały zestaw promowany przez Matę zawiera aż 1119 kcal.

“Łącznie zestaw promowany przez Matę zawiera aż 1119 kcal-to połowa dziennego zapotrzebowania energetycznego dla nastolatka…😱😳”

Jak zaznaczyła na koniec Katarzyna Bosacka, każdy za promowanie niezdrowej żywności musi brać odpowiedzialność za otyłość wśród dzieci, która jak wiemy, jest coraz poważniejszym problemem:

Zobacz także: Afera w TVN. Dziennikarz wywołał skandal słowami na temat Maty!

“‼️ Każdy kto promuje niezdrowe jedzenie, musi brać część odpowiedzialności za otyłość wśród dzieci. Amen”.

Popieracie wpis Katarzyny Bosackiej?

Źródło: Instagram Katarzyny Bosackiej / Maty

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej