Kolejni podejrzani w Pandora Gate? Nowe wieści o “Stuu”!

8 listopada 2023
Przez: : B.Z

Kolejni podejrzani w Pandora Gate? Powraca bardzo głośny temat sprzed kilku tygodni. Chodzi o wielką aferę, w którą zamieszani byli czołowi polscy twórcy znani z YouTube. Mianowicie, osoby tworzące treści skierowane w głównej mierze do młodej widowni, miały spotykać się z nieletnimi dziewczynkami i utrzymywać z nimi kontakt. Inni, mając taką wiedzę, nic z tym nie robili. Pojawiły się też nowe wieści w sprawie głównego podejrzanego – Stuarta K.-B. znanego jako “Stuu”. Szczegóły poniżej.

Kolejni podejrzani w Pandora Gate? Nowe wieści o “Stuu”!

Powraca głośny temat Pandora Gate. Afera, w jaką zamieszani są najwięksi polscy internetowi twórcy ze środowiska YouTube, wstrząsnęła całym krajem. Temat na światło dzienne wyciągnęło dwóch influencerów – Sylwester Wardęga oraz Mikołaj Tylko znany jako “Konopskyy”. Ich materiały sprawiły, że Pandora Gate nie schodziła z języków przez naprawdę długi czas. Dzięki temu sprawą na poważnie zajęły się też organy ścigania.

Przypomnijmy – kilku bardzo popularnych internetowych twórców, którzy tworzyli treści skierowane raczej dla młodszych odbiorców, utrzymywali kontakty z nieletnimi dziewczynkami. Te miały mniej niż 15 lat. Niestety, wiele wskazuje na to, że dochodziło nawet do spotkań youtuberów z nieletnimi. W sieci pojawiły się też treści ich rozmów z dziewczynkami, który były wprost odrażające. Teraz okazuje się, że w sprawie mogą być nowi podejrzani. O wszystkim poinformował wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.

“Prokuratorzy dotarli do kolejnych pokrzywdzonych w sprawie #PandoraGate. Ich zeznania mogą sprawić, że rozszerzy się krąg osób podejrzanych”

ZOBACZ TAKŻE: 9-latek z Chorzowa zaatakowany przez grupę nastolatków. Filip Chajzer ostro zareagował

Najnowsze informacje o głównym podejrzanym “Stuu” – “Warszawski sąd okręgowy nie uwzględnił zażalenia obrońcy Stuarta K.-B.”

Wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha powiedział także interesujące zdanie na temat głównego podejrzanego w całej aferze. Chodzi rzecz jasna o youtubera o pseudonimie “Stuu”. Według informacji Piotra Ciepluchy, pojawiło się zażalenie obrońcy Stuarta K.-B. dotyczące zastosowania aresztu tymczasowego wobec jego klienta. Takowe zostało jednak nieuwzględnione przez warszawski sąd:

“Warszawski sąd okręgowy nie uwzględnił zażalenia obrońcy Stuarta K.-B. na postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania.”

Wiele wskazuje zatem na to, że “Stuu” niebawem odpowie za swoje czyny.

źródło: Twitter; foto: Twitter

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej