Połącz się z nami

Konturowanie na mokro krok po kroku – sprawdzone triki!

Konturowanie na mokro

Moda i uroda

Konturowanie na mokro krok po kroku – sprawdzone triki!

Konturowanie na mokro to idealny sposób, aby wyszczuplić i wymodelować kształt swojej twarzy. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach! Przedstawiamy sprawdzone triki!

Zobacz także: Konturowanie twarzy w stylu Kim Kardashian. Czy nadal jest trendy? A jak robią to polskie gwiazdy? Zobaczcie!

Konturowanie na mokro krok po kroku!

Do wykonania makijażu będą potrzebne kremowe kosmetyki takie jak bronzer i korektor oraz beauty blender lub pędzel. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, konturowanie może być delikatne, bądź spektakularne. Dzięki konturowaniu możemy wyszczuplić policzki, uwydatnić kości jarzmowe, zmniejszyć czoło i nos, uwydatnić usta i zmienić kształt twarzy. Zaletą konturowania na mokro jest przede wszystkim precyzja i zmniejszona szansa na powstanie plam. Warto zauważyć, że suche produkty z łatwością przyklejają się do mokrego podkładu tworząc nieestetyczne plamy lub smugi. Naprawienie tego jest zwykle bardzo trudne lub kończy się zmyciem makijażu.

Od czego zacząć? Przede wszystkim od odpowiedniego przygotowania twarzy do makijażu. Cera powinna być oczyszczona i nawilżona. W zależności od preferencji można na początku nałożyć bazę i podkład, a dopiero po tych krokach rozpocząć konturowanie. Jeśli jednak cera jest ładna i gładka, warto zrezygnować z podkładu, ponieważ im mniej kosmetyków na twarzy – tym naturalniejszy efekt.

Należy pamiętać, aby jasny produkt nakładać w miejsca, które chcemy uwypuklić (grzbiet nosa, środek czoła, obszar pod oczami, broda, dolne części policzków, czubek nosa, łuk Kupidyna). Bronzer natomiast aplikujemy pod kości jarzmowe, skronie, linię włosów na czole, podbródek, płatki nosa. Ciemne produkty nakładamy w miejsca, które chcemy ukryć lub wyszczuplić. Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z konturowaniem, warto na początku użyć małej ilość produktów i sukcesywnie je dokładać celem wzmocnienia efektu. Do rozcierania kosmetyków najlepiej sprawdzi się wilgotna gąbka lub zbity pędzel.

Kolejnym, kluczowym elementem jest odpowiednie utrwalenie konturowania. Idealnie sprawdzą się do tego sypkie produkty takie jak puder transparentny i brązer w kamieniu.

Filmik instruktażowy znajdziecie poniżej:

A jaka jest Wasza ulubiona technika konturowania twarzy?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Moda i uroda

Do góry