Połącz się z nami

Konturowanie twarzy w stylu Kim Kardashian. Czy nadal jest trendy? A jak robią to polskie gwiazdy? Zobaczcie!

Moda i uroda

Konturowanie twarzy w stylu Kim Kardashian. Czy nadal jest trendy? A jak robią to polskie gwiazdy? Zobaczcie!

Konturowanie twarzy to inaczej jej modelowanie, pozwala ono za pomocą tak naprawdę złudzenia optycznego nadać jej pożądany przez nas kształt. Zakryć mankamenty i podkreślić atuty. Ale jak właściwie się za to zabrać? Czy mocny styl prekursorki Kim Kardashian nadal jest trendy? A jaki makijaż preferują nasze rodzime gwiazdy? Przekonajcie się!

Modelowanie twarzy, za pomocą jej konturowania jest tak naprawdę „zabawą” ciemnym i jasnym kolorem w celu ukrycia niedoskonałości naszej urody. Wykonane w odpowiedni sposób pozwala w doskonały sposób oszukać nasze oczy i wyrównać symetrię twarzy. Najważniejsza zasada, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas konturowania twarzy jest to, by rozjaśniać te miejsca na twarzy, które pragniemy uwidocznić i przyciemnić te, które chcemy ukryć. Dzięki temu możemy na przykład zwęzić za szeroki nos, skrócić za wysokie czoło, pozbyć się podwójnego podbródka, czy po prostu wysmuklić naszą buzię podkreślając kości policzkowe.

Konturowanie twarzy sprawdzi się u każdej z kobiety, jedne potrzebują tego bardziej inne mniej, wszystko zależy również od tego jak czujemy się we własnej skórze. Jak właściwie wykonać takie modelowanie twarzy? Od czego zacząć?

Zasadą każdego modelowania twarzy jest dążenie do owalu naszej twarzy, dlatego zanim zaczniemy makijaż powinniśmy określić jej kształt – czy jest to koło, prostokąt, kwadrat czy może serce. Następnie przystępujemy do wytypowania naszych mankamentów, czyli tego, co chciałybyśmy ukryć.

Modelowanie twarzy owalnej, różni się bowiem od tej prostokątnej czy kwadratowej. Konturowanie twarzy okrągłej ma za zadanie optycznie ją wyszczupli, a  twarzy kwadratowej zamaskować ostre rysy i nadać jej łagodniejszy wyraz. Podobnie jest kiedy chcemy zamaskować za długi bądź za szeroki nos, wystarczy tylko w odpowiednich miejscach użyć ciemnego i jasnego koloru. Konturowanie sprawdzi się zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym, wszystko zależy od jego intensywności. Możemy sięgnąć po nie niezależnie od tego, jaką mamy cerę, różne będą jedynie kosmetyki, których do tego użyjemy.

Wykonany odpowiednio makijaż tworzy naszą poczucie pewności, dlatego warto to robić w odpowiedni sposób. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików pokazujących jak prawidłowo konturować twarz, a jak wiemy prekursorką tego stylu makijażowego była Kim Kardashian, która jako pierwsza wypromowała i pokazała tą technikę.

Ale czy mocne konturowanie twarzy w stylu właśnie Kim Kardashian jest dalej na topie?

Okazuje się, że w tym sezonie na nadchodzące cieplejsze miesiące, wizażyści polecają lżejszy bardziej naturalny makijaż, co za tym idzie nowy trend zwany nontouring. Jest to sposób modelowania twarzy za pomocą rozświetlacza- nanosimy go tam gdzie załamuje się światło, czyli na kości policzkowe oraz łuki brwiowe, a także miejsce między nosem a górną wargą. 

A na co stawiają gwiazdy w Polsce? Zobaczcie!

Klaudia Halejcio, Wiktoria Gosiewska, Natalia Siwiec czy Dorota Gardias lubią mocniej „wyrzeźbioną twarz”.

View this post on Instagram

#wpracy #odrana #prognozujemy #prezentujemy @tvn.pl

A post shared by DorotaGardias (@dorotagardias) on

 Małgorzata Rozenek, Julia Wieniawa czy Marcelina Zawadzka sięgają po mocniejsze konturowanie przy okazji wielkiego wyjścia czy sesji zdjęciowej, na co dzień wybierając mniej „rzucający się w oczy” makijaż.

View this post on Instagram

?Jak tam święta?

A post shared by Julia Wieniawa-Narkiewicz (@juliawieniawa) on

Zdecydowana większość obecnie znanych w show-biznesie stawia na delikatny makijaż i bardziej naturalny look. Nie dla nich styl Kim Kardashian, a wśród niech są:  Anna Lewandowska, Honorata Skarbek, Małgorzata Kożuchowska, Anna Dereszowska, Paulina Krupińska, Anna Wendzikowska, Anita Sokołowska, Joanna Koroniewska czy Weronika Rosati

Tak naprawdę wybierajmy taki makijaż, w którym czujemy się dobrze. Podkreślajmy atuty, chowajmy mankamenty,  jednak nie zapominając przy tym, by nadal pozostawać sobą.

Zatem do dzieła!

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Moda i uroda

Do góry