“Królowe życia”: To definitywny koniec programu? Do KRRiT wpłynęły setki skarg!

12 czerwca 2022
Przez: : M.J

Program Królowe życia po 12 sezonach znika z telewizji. Jak się okazuje, w ostatni czasie do KRRiT wpłynęło 250 skarg na produkcję stacji TTV. Teraz głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Czy to definitywny koniec Królowych życia?

Afera z bohaterami Królowych życia

Od 2016 roku na naszych ekranach emitowany był program Królowe życia. Widzowie poznali wielu bohaterów, którzy przed kamerami pokazywali swoje często wystawne życie. Nie da się ukryć, że dzięki tej produkcji popularność zyskało wiele osób, jednak od lat show wzbudza również sporo kontrowersji.

Niejednokrotnie widzowie zwracali uwagę na kryminalną przeszłość gwiazd Królowych życia i zarzucali produkcji ich promocję. Ostatnio głośno było na temat Arka “Megakota” Kocika. Po mocnych oskarżeniach Kocik został wyrzucony z programu.

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz “Megakot” Zgorzelski odpowiedział na zarzuty Jana Śpiewaka

“Mega Kot w internecie chwali się zażywaniem twardych narkotyków i romansami z ‘małolatkami’. Z jedną z nich związał się już jak miała 15 lat, albo i mniej… W popularnych nagraniach na YouTube chwali się tym, że nazwał świnię imieniem po byłej dziewczynie, która popełniła samobójstwo. Tych dziewczyn, które umierały tragicznie w młodym wieku po związkach z nim było aż cztery”– napisał Jan Śpiewak i zaapelował o wysyłanie skarg.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe fakty w sprawie oskarżonej Joanny P. z Królowych życia.

Królowe życia.
Dagmara Kaźmierska z Arkadiuszem Kocikiem.

Okazuje się, że wielu widzów wzięło sobie słowa Śpiewaka do serca, bo do KRRiT wpłynęło mnóstwo skarg. Głównym zarzutem jest właśnie promowanie osób z kryminalną przeszłością. Czyżby oznaczało to, że już więcej nie zobaczymy nowych odcinków programu i swoich ulubionych bohaterów?

ZOBACZ TAKŻE: Oto luksusowe samochody uczestników programu. Te fury robią wrażenie!

Skargi na program Królowe życia

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT potwierdziła, że w ostatnim czasie wiele osób zdecydowało się złożyć donos na produkcję TTV. Jak również podkreśliła, widzowie nie chcą widzieć na swoich ekranach osób z kryminalną przeszłością. Jednak postępowanie nie wykazało działań sprzecznych z prawem.

“Przeprowadzone postępowanie, w oparciu o materiały poemisyjne, nie wykazało obecności treści, które, tak jak stanowią przepisy, w szczególności propagowałyby działania sprzeczne z prawem, postawy i poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym, z polską racją stanu lub zagrażające moralnemu rozwojowi małoletnich. W analizowanych odcinkach nie wystąpiły, bezpośrednio podczas emisji audycji, treści sprzeczne z prawem. Nie doszło zatem do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji oraz wydanych na jej podstawie rozporządzeń, dlatego KRRiT nie znalazła podstaw do podejmowania dodatkowych działań w tej sprawie.”– czytamy w oświadczeniu przesłanym dla Wirtualnych mediów.

Warto również podkreślić, że choć stacja zdecydowała się zawiesić program Królowe życia, to jego bohaterowie pojawią się w innych produkcjach TTV.

Źródło: Wirtualne media/ Instagram Królowych życia

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej