Maturzyści powołali się na… “365 dni”! O wszystkim poinformowała Blanka Lipińska!

5 maja 2022
Przez: : MC

4 maja rozpoczęły się matury. Jak się okazuje, podczas egzaminu z języka polskiego, część uczniów powołała się na utwór 365 dni Blanki Lipińskiej. Na Instagramie autorki pojawiły się wyznania maturzystów!

Blanka Lipińska i jej bestsellerowa trylogia

Blanka Lipińska jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd, która rozwinęła międzynarodową karierę. Pisarka skradła serca czytelników wydając trylogię: 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni. Książki szybko stały się bestsellerami, a powieści doceniono również poza granicami naszego kraju.

Zobacz także: Blanka Lipińska świętuje sukces 365 dni

Historie opisane przez Blankę doczekały się swojej ekranizacji. Warto wspomnieć, że na dniach miała miejsce oficjalna premiera filmu 365 dni: Ten dzień.

Zobacz także: Zwiastun 365 dni: Ten dzień

Maturzyści odnieśli się do 365 dni

Nie da się ukryć, że powieść napisana przez Blankę ma zarówno swoich fanów jak i krytyków. Podobnie jest z filmami, które również doczekały się wielu negatywnych opinii. Mimo wszystko trylogia Blanki jest niezwykle popularna, a kolejnym potwierdzeniem mogą być wiadomości, które pisarka opublikowała na swoim Instagramie.

Warto przypomnieć, że 4 maja rozpoczęły się matury. Uczniowie podczas egzaminu z języka polskiego musieli napisać rozprawkę na jeden z podanych tematów:

  • Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu “Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury.
  • Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu “Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.

Jak się okazuje, maturzyści zasypali Blankę Lipińską masą wiadomości, w których wyznali, że odwołali się do książki jej autorstwa, a konkretnie 365 dni. O wszystkim poinformowała pisarka za pośrednictwem swojego Instagram.

Maturzyści odnieśli się książki 365 dni

Co o tym myślicie?

źródło: Instagram Blanki Lipińskiej

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej